Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Слідчі ТУ ДБР у Полтаві передали до суду справу заступника начальника колонії, який вимагав гроші з засудженого

До суду скеровано обвинувальний акт щодо заступника начальника Державної установи “Криворізька виправна колонія №80”, підозрюваного в незаконному одержанні коштів від засудженого. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Полтаві.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений посадовець вимагав та отримав 5 тисяч гривень від одного із засуджених. За гроші посадовець обіцяв засудженому посприяти заміні покарання у вигляді позбавлення волі на обмеження волі та переведенню його до виправної установи із менш суворим режимом. Згадану суму коштів мати засудженого мала перерахувати на банківську карту заступника начальника колонії, у випадку ненадходження коштів посадовець погрожував унеможливити заміну покарання на більш м’яке.

Посадовця колонії затримали одразу після зняття грошей з картки.

“Кримінальне провадження скеровано до суду за обвинуваченням в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення та не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України). У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна”, – йдеться у повідомленні.