Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Складено 56 протоколів з вилученням на 369,1 тис. грн: результати операції «БАСТІОН»

В ході проведення операції «Бастіон» територіальна робоча група, яка створена з числа працівників Полтавської митниці та Головного управління ДФС у Полтавській області, протягом червня-серпня 2019 року виявляла та припиняла порушення митного та податкового законодавства, а також перекривала канали незаконного потрапляння товарів на внутрішній ринок країни. Про проведення територіальною робочою групою заходів в рамках операції «Бастіон» по захисту економічної безпеки держави розповіли в ГУ ДФС у Полтавській області.

При здійсненні територіальною робочою групою спільних заходів митного контролю проведено 87 поглиблених митних оглядів товарів, складено 56 протоколів про порушення митних правил з фактичним вилучення предметів правопорушення загальною вартістю 369,1 тис. грн.

Зокрема, в серпні, за результатами проведення документальної перевірки з використанням можливостей митних органів іноземних держав встановлені факти вчинення дій, спрямованих на переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України з приховуванням вiд митного контролю шляхом надання в якості підстави для переміщення документів, що містять неправдиві відомості.

По даним фактам складено 8 протоколів про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України на загальну суму 227 тис. 658 грн.

Крім того, за ініціативи групи проведено 31 додатковий захід контролю на предмет перевірки правильності заявлення при митному оформленні митної вартості, класифікації товарів, їх країни походження, за результатами яких додатково донараховано до сплати до Державного бюджету України митних платежів на суму 1 млн. 399,91 тис. грн.

Крім того, в рамках операції територіальною робочою групою здійснюється постійне відпрацювання порядку повної взаємодії митного, податкового блоків та податкової міліції, спрямованого на виявлення існуючих схем ухилення від сплати податків та митних платежів. За результатами даної взаємодії в рамках операції «Бастіон» працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області в ході досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, виявлено та вилучено з незаконного обігу незаконно ввезені на територію України поза митним контролем косметичні вироби та засоби.

Так, фізична особа – підприємець протягом 2017-2019 років, з метою ухилення від сплати податків та митних платежів, налагодив канал ввезення товарів (гель-лаки, гелі для нарощування нігтів, системи нарощування для нігтів, декор для нігтів, рідини по догляду за нігтями та інші) в Україну з Китаю за допомогою міжнародних поштових відправлень «Meest Express», оформлених на підконтрольних осіб.

При цьому, з метою не сплати податків та митних платежів, усвідомлюючи вимоги Податкового кодексу України щодо вартості таких відправлень до 150 євро для одного одержувача-фізичної особи, відправлення придбаних ТМЦ з-за кордону здійснював шляхом поділу таких товарів на окремі посилки, адресовані як собі так і іншим фізичним особам, які працювали на дану фізичну особу – підприємця, без офіційного працевлаштування. Товари після фасування фізична особа – підприємець розповсюджував через власну мережу магазинів та торгових представників, а також через власні Інтернет сайти.

За результатами проведеного обшуку вилучено ТМЦ, орієнтовна вартість яких складає понад 40 млн. грн.