Ви тут:
Суспільство Україна 

Сезон баштанних завершиться раніше

У нинішньому році сезон баштанних в Україні завершиться в середньому на два тижні раніше, ніж минулого року.

Про це пише Agronews з посиланням на аналітиків EastFruit.

«Якщо в минулому році сезон реалізації динь і кавунів закінчився в середині вересня, то в цьому році виробники вже все частіше повідомляють про завершення сезону продажів. На думку експертів, це пов’язано зі зниженням врожайності баштанних в країні через несприятливі погодні умови», — йдеться у повідомленні.

Наразі виробники пропонують до продажу залишкові партії кавунів по 1,5-4 грн/кг ($0,07-0,16/кг), що в середньому удвічі дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня. Тим часом, останні партії динь фермери готові відвантажувати по 2,5-6 грн/кг ($0,10-0,24/кг) в залежності від сорту та якості, тоді як тижнем раніше ціна на цю продукцію була на 15% вищою.

Як відзначають учасники ринку, поточний сезон був вкрай невдалим як в плані темпів реалізації, так і в плані ціноутворення. При цьому в нинішньому році помітно збільшився відсоток продукції нестандартного, більш великого розміру, яку покупці купували неохоче. Ще одним негативним фактором сезону стала посуха, яка спостерігалася в ряді регіонів і нерідко надавала негативний вплив на якість баштанних.

Ціна на кавуни в Україні в середньому на 35% нижча, ніж в аналогічний період минулого року. Ціни на дині в середньому знизилася на 45%.