Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Про повідомлення працівника про належну йому зарплату розповіли у Держпраці Полтавщини

Статтею 110 КЗпП України передбачено, що при кожній виплаті заробітної плати власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці: а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат; б) розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати; в) сума заробітної плати, що належить до виплати.

Про повідомлення працівника про належну йому зарплату розповіла головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Анна Черкаська.

Форма повідомлення законодавством не визначена, відповідно таке повідомлення може відбуватися в будь-якій формі, визначеній у локальному нормативному акті роботодавця. Для уникнення спорів щодо виконанням роботодавцем цього обов’язку доцільно інформувати працівника у письмовій формі.

Відповідно до ст.. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.