Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

Правила щеплення з порушенням календаря дітей віком до 7 років

На сторінці “Педіатри  Полтавщини” у Facebook лікарі оприлюднили правила щеплення з порушенням календаря дітей віком до 7 років.

“Давайте розберемо правила щеплення з порушенням календаря дітей віком до 7 років.”, – йдеться у повідомленні.

Є декілька загальних постулатів:
☝️Не потрібно розпочинати вакцинацію знову, якщо пропущені одна\декілька доз. Треба наздогнати календар і все.
☝️Мінімальний інтервал –це інтервал між щепленням проти однієї інфекції, а не між вакцинами взагалі.
☝️Інтервал 1 міс –це 28 днів, не обов’язково 30.
☝️Максимальних інтервалів не існує.

Дитина у віці від 18 міс до 7 років має отримати щонайменше 4 дози вакцини АКДП\АаКДП. Схема 0-1-1-6. Цифра в схемі позначає кількість місяців інтервалу між дозами.

Якщо четверта доза зроблена у віці 4 роки та старше, то вона зараховується як п’ята (в 6 років дитина за календарем має отримати п’яту дозу вакцинації проти дифтерії у вигляді вакцини АДП).

Нюанс по бустриксу: це вакцина АаКДПм із зменшеним вмістом антигенів, тому не може використовуватись для первинної вакцинації у дітей до 7 років. В інструкції зазначено, що використовується для ревакцинації у дітей старше 4х років, але зауважте, що саме в цьому віці за календарем CDC в США діти отримують 5ту дозу щеплення проти дифтерії, кашлюка та правцю. Отже, бустрикс може бути застосований у віці до 7 років лише на п’яту дозу, за умови щеплення чотирма дозами повноцінної вакцини АКДП\АаКДП.

Поліо.

Дитина у віці від 18 міс до 7 років має отримати щонайменше 4 дози вакцинації проти поліомієліту, при чому перші 2 дози обов’язково ІПВ (інактивована вакцина проти поліомієліту в ін’єкції).
Схема 0-1-1-6.
Допускається отримання всіх 4х доз у вигляді вакцини ІПВ. Але, при цьому у дитини не буде місцевого імунітету в кішківнику проти поліо.

Гепатит В.

Повний курс щеплень проти гепатиту В має складатись з 3х доз. Схема: 0-1-6, але при цьому 6ти міс інтервал рахується між 1ю та 3ю дозами.

Допускається схема 0-1-1 при прискореній підготовці дитини до операції чи інших втручань, де є ризик інфікування. Доцільніше користуватись першою схемою.

Нюанс: при вакцинації багатокомпонентними вакцинами допускається отримання 4х доз вакцини проти гепВ.

Гемофільна інфекція (Хіб).

Вакцинація з порушенням календаря проти цієї інфекції має певні особливості. Схема 0-1-6, але кількість доз, що має отримати дитина, залежить від віку, коли введена перша доза.
Проводиться щеплення до 5 років.

Якщо малюк отримав дві дози вакцини Хіб до віку 12 міс, то він отримує і третю дозу через 6 міс від другої. В разі, коли 2га доза вводиться у віці 12 міс, то далі щеплення Хіб не проводиться. Якщо ж перша доза вводиться старше 1 року, то достатньо однієї дози.

Нюанс: при проведенні вакцинації багатокомпонентними вакцинами допускається введення більшої кількості доз. Вони не підсилять імунітет, але й шкоди не зроблять.

КПК. Дитина старше 6 років повинна мати 2 дози КПК. Схема 0-1.

Активно використовуйте правила поєднання вакцин. Чим скоріш дитина отримає необхідні щеплення, тим швидше вона отримає імунний захист від інфекцій.

поширити новину: