Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Послугами обласної служби зайнятості у 2019 році скористалися 41,5 тисячі безробітних

Протягом восьми місяців нинішнього року послугами обласної служби зайнятості скористалося 41,5 тисячі безробітних, що на 5,4 тисячі або 11,5 % менше, ніж за той же період 2018 року.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня-серпня минулого року на 4,9 % до 7,8 тисяч. База вільних робочих місць збільшилась на 10%  – 57,2 тисячі вакансій.

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 34,4 тисячі людей. У тому числі 18 тисяч (52,5%) працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

25 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю (за січень-серпень 2018 року – 21 особа).

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 619 безробітних, із яких 241 особа недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 378 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

Обласна служба зайнятості забезпечила тимчасову зайнятість 11,4 тисячі громадян. Найпоширеніші види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, інформування населення про субсидії, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, благоустрій, роботи із соціально-вразливими верствами населення.  

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи сучасним вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості, 5,9 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,9 тисячі осіб навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство» отримали 119 осіб.  

У регіональній службі зайнятості станом на 1 вересня 2019 року перебувало 14,1 тисячі безробітних. Із них 11,7 тисячі осіб отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування, складання обладнання та машин (понад 17%), працівники сфери торгівлі та послуг, представники найпростіших професій, а також держслужбовці, керівники, менеджери.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 вересня поточного року, становила 5 тисяч одиниць.

Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 2,1 тисячі пропозицій роботи, отриманих із інших джерел.

Найбільшим попитом у роботодавців користуються кваліфіковані робітники з інструментом (21,7%), робітники з обслуговування та експлуатації устаткування та машин (15,2%).