Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавським школярам розповіли про операцію “Френтік”

У полтавській міській бібліотеці-філіалі №1 для юних користувачів бібліотеки – учнів 7-В класу гімназії №17 провели історичну годину, присвячену операції «Френтік».

У 1944 році в рамках антигітлерівської коаліції у Полтаві базувалися американські «літаючі фортеці», які літали звідси бомбардувати стратегічні об’єкти гітлерівської Німеччини. Ті події почали певним чином висвітлювати лише з 1994 року – до того інформація про них була секретною. Але й сьогодні не всі мають чітке уявлення, як, у скільки етапів проводилася операція «Френтік», які перипетії пов’язані з нею. Про це гімназистам у бібліотеці розповів працівник Музею важкої бомбардувальної авіації в Полтаві, представник ГО «Студентська республіка» Дмитро Кандиба.

Дітям і дорослим, присутнім на заході, показали унікальний документальний фільм про те, що відбувалося в Полтаві в 1944 році, створений на основі кадрів, знятих тоді американцями, та зроблених ними фотографій, а також документів і розповідей очевидців. У фільмі, знятому в 2007 році, записана пряма мова учасників тих подій. Уже тоді, коли знімався фільм, ті люди були доволі поважного віку…

Дмитро Кандиба подарував бібліотеці книжку, в якій ідеться про операцію «Френтік».

Наталія Жовнір, журналістка

Фото авторки