Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Плачте: лікарі розповіли про користь сліз

Сльози допомагають не тільки при емоційних потрясіннях, а й при фізичних травмах. Експерименти на тваринах показали, що піддослідні особини, яким видалили слізні залози, відновлюються після отриманих травм помітно довше, ніж ті, які могли плакати. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА. 

Вчені, які зробили такий висновок за підсумками експериментального дослідження, кажуть, що сльози особливим чином впливають на мозок, змушуючи його відволікатися.

«Коли ви плачете, сльози потрапляють в носову порожнину, де взаємодіють з нюховим і трійчастим нервами. Ці нерви передають в головний мозок сигнали, які сприяють зниженню збудження розумового органу. Загалом, сльози змушують мозок відволікатися і заспокоюватися », – розповідають закордонні дослідники.

Експерименти на тваринах показали, що піддослідні особини, яким видалили слізні залози, відновлюються після отриманих травм помітно довше, ніж ті, які могли плакати. Як конкретно працює цей цікавий фізіологічний механізм – вченим ще тільки належить з’ясувати.

«Багато людей помічали, що поплакав, можна в деякій мірі відновити емоційну рівновагу, тому нехтувати цим природним інструментом через якихось стереотипів, звичайно ж, не варто. Але не варто і надмірно захоплюватися їм – постійні сльози з приводу вказують на серйозні проблеми з психікою, допомогти у вирішенні яких зможе тільки фахівець », – додають вчені.