Ви тут:
Суспільство Україна 

Парламент планує скасувати ліцензування у сфері телекомунікацій: законопроект підтримано у першому читанні

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №1050 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню”, яким передбачається скасування ліцензування в сфері телекомунікацій. У першому читання за законопроєкт проголосували 338 народних депутатів. Президент визначив документ як невідкладний.

Процедуру підготовки документу до другого читання скорочено наполовину, повідомляється на сайті парламенту, пише “Інтернет Свобода

Відповідно до пояснювальної записки, прийняття №1050 має зменшити адміністративний тиск та усунути зайві обмеження у господарській діяльності у сфері телекому. Зазначається також, що сьогодні існує проблема законодавчої колізії норм закону про ліцензування та закону про телекомунікації.

Ініціатори законопроєкту пропонують “замінити ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікації на надання повідомлення суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій, про початок провадження діяльності”. Наразі оператори зобов’язані повідомляти профільного регулятора, який має надати дозвіл на ведення діяльності. 

За надання недостовірної чи неповної інформації у повідомленні регулятору про початок діяльності передбачено штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Оператори також матимуть 5 робочих днів на внесення виправлень та доповнень без наслідків. 

За словами ініціатора законопроєкту №1050 народного депутата від “Слуги народу” Олександра Кубракова, документ реалізує також положення Угоди про асоціацію з ЄС в частині скасування регуляторних бар’єрів доступу на ринок телекомунікаційних послуг”. 

Рекомендував підтримати документ за основу і в цілому і профільний парламентський комітет з цифрової трансформації. 

 

Система Orphus