Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

ОТГ Полтавщини лідирують в новому фінансовому рейтингу за I півріччя

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International оприлюднили аналітичні показники, які характеризують виконання бюджетів 806 ОТГ у розрізі кожної з 24-х областей.

Показники в межах кожної області систематизовано у розрізі чотирьох груп, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад, інформують у Полтавському ЦРМС:

  • Доходи на душу населення (співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців відповідної ОТГ);
  • Рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до суми доходів загального фонду ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);
  • Питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (відсоткова частка видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування у сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету);
  • Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду (відсоткова частка проведених із загального фонду бюджету видатків на заробітну плату з нарахуваннями до обсягу видатків загального фонду бюджету без урахування трансфертів, перерахованих з бюджету ОТГ до інших бюджетів). 

«Цей рейтинг також доводить, що ОТГ Полтавщини – вітчизняні лідери за основними показниками фінансової спроможності. Перше місце отримано в категорії «Середній показник доходів загального фонду (без трансфертів)». Тут маємо на 1-го мешканця по 45-ти ОТГ області 3 287,6 грн, що є найкращим показником у державі. Найбільше доходів у розрахунку на одного мешканця отримано в Сенчанській ОТГ (Лохвицький район) – 14 502,9 грн, що є одним з найкращих показників загалом по державі. Найменше ж у Заворсклянській ОТГ (Полтавський район) – 1 111,7 грн. Це, в свою чергу, теж є одним з найвищих в Україні. Серед ОТГ області лише 20 громад отримують з державного бюджету базову дотацію. Наші громади – впевнені лідери за кількістю «реверсних громад». 16 перераховують реверсну дотацію. На другому місці за цим показником розташувалися об’єднані територіальні громади Дніпропетровської та Кіровоградської (по 11) областей. Далі йдуть Вінниччина та Черкащина(по 10).  Рівень дотаційності існуючих громад є не надто невисоким. Найвищий показник у тієї ж Заворсклянській ОТГ. Тут обсяг базової дотації у загальній сумі доходів становить 30,6%», – говорить Костянтин Качаненко, радник з питань місцевих бюджетів Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Найбільша питома вага видатків на утримання апарату управління у доходах загального фонду (без урахування трансфертів) припадає на бюджет Скороходівської ОТГ (Чутівський район) – 47,8%, найменша на бюджет Коломацької ОТГ (Полтавський район) – 7,4%. В середньому, по всіх ОТГ області питома вага заробітної плати у видатках загального фонду становить 69,4%. Найвищий показник видатків у Новогалещинській ОТГ (Козельщинський район)– 83,1%, найнижчий у Краснолуцькій ОТГ (Гадяцький район) – 47,4%.

Повний аналіз можна переглянути за посиланням