Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 9 вересня

Народні прикмети на 9 вересня – день пам’яті Анфіси і Пимена. 9 вересня почитали збирати горобину і калину, яка якраз визрівала. Предки цінували чарівні властивості горобини і калини. Знахарі рекомендували вживати зілля на їх основі, щоб вилікуватися від застуди, нервових захворювань, підвищити імунітет, поліпшити згортання крові. Про це повідомляє Supermg.com.

У церкві 9 вересня вшановують пам’ять Пимена Палестинського і Пимена Великого. Пимен Великий народився близько 340 року в Єгипті. В юні роки він вирішив присвятити себе вірі в Бога і пішов у Скитський монастир разом з двома своїми братами. Однак у 407 році на монастир напали племена берберів, які зруйнували обитель. Ченцям довелося переселитися в руїни одного з довколишніх язичницьких храмів. Там вони вели праведне і строге життя, чим заслужили повагу місцевих жителів. Не дивно, що зовсім скоро у ченців з’явилися учні з-поміж селян. Пимен виділявся своїм красномовством, і на доказ цього існує навіть збірка його афоризмів. Помер він у віці 110 років.

Що стосується Пимена палестинського, то він народився в VI столітті і мешкав у пустелі, намагаючись проводити весь вільний час в молитвах і думках про Бога. Саме він одного разу розповів іноку Агафоник про свій гріх, який його мучив, і за який Пимен очікував розплати. Коли Пимен був пастухом, то побачив, що одного разу повз його стада проходить людина. Пси Пимена кинулися на нього, і розірвали. Пимен не наважився підійти і врятувати людину, за що Бог сказав йому, що він помре точно такий же смертю. Згодом сталося саме так.

9 вересня збирали горобину, використовували її як бактерицидний, антицинготну, сечогінний засіб.

Народні прикмети на 9 вересня.

Багато горобини вродило 9 вересня – осінь похмурої буде, а взимку можливі сильні холоди.

Гроза 9 вересня віщує теплу осінь.

Якщо людина народилася 9 вересня, то він, якщо вірити прикметам, буде невразливим для своїх ворогів.

В якості талісмана йому підійдуть такі камені, як онікс і олександрит.

Якщо птахи не всю горобину з’їли – зима теж не буде суворою до людей.