Ви тут:
децентралізація Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині відбулося свято “Веселої мудрості” та фестиваль “Українські мотиви осені”

7 вересня, у селі Веселий Поділ Семенівської ОТГ, 29 рік поспіль, відбулося обласне свято “Веселої мудрості”, обласний конкурс читців-гумористів на батьківщині українського байкаря, громадського діяча Леоніда Глібова та другий регіональний фестиваль “Українські мотиви осені”.

Сьогодні мене переповнюють емоції від того, з якою любов’ю готувалося це свято та від того, що наше свято проходить у парку, де кожне дерево — це ціла епоха. Якби дерева вміли говорити, то вони б чимало розповіли нам і про Шевченка, і про Пушкіна, які колись були тут. Дивлячись на кількість гостей, я радію, адже розумію, що Леоніда Глібова шанують не лише в нашому районі, а і в області”, – сказала голова Семенівської сільської ради Людмила Милашевич.

Заступник директора Департаменту – начальник управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Ірина Удовиченко вручила Грамоту Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА народному колективу “Криниця” Семенівського району, Подяку Департаменту — в.о. старости Веселоподільського старостинського округу Інні Календар та Людмилі Милашевич.

“Я не вперше на вашому святі, тому можу сказати, що воно дійсно надає позитивних емоцій. Хочу, щоб всі бажання жителів громади здійснювались. Семенівська громада — це громада, яка славиться не тільки мудрістю та жартами, адже це територія розквіту, бізнесу та територія, на якій має бути злагоджена робота всіх гілок влади”, – привітала присутніх директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Головне на цьому святі — це те, що кожен мешканець громади несе пам’ять тієї історії, той дух та культуру, яка творилася тут чимало років тому”, – привітав депутат Полтавської обласної ради Володимир Куцовол.

Людмила Милашевич представила “родзинку” цьогорічного свята – Заслужену артистку України Ольгу Зеленську та Ніколо Петраша.

Кожна з сільських рад громади представила свої повіти – це реконструкція старих хат з різноманітними предметами побуту, якими користувалися наші предки.

Господині та господарі повітів накрили щедрі столи: вареники, смажені кури, сало, млинці, риба, пампушки та багато інших наїдків.

Новинкою цьогоріч стала поява “Пекельної кухні”, на якій варили юшку, кашу, куліш та смажили м’ясо, а які смачні були коржики приготовані у тандирі.

Також відбулося кінне шоу та змагання “козацькі розваги”.

В ремісничому містечку проходила виставка робіт народних умільців. Свої роботи представляли Семенівська ЦРБ та сільські бібліотеки, навчальні заклади Семенівської ОТГ.

Було чимало розваг і для дітей.

“Головна мета нашого свята — кожна людина повинна запастися такими позитивними емоціями, щоб їх вистачило на рік, до наступного свята “Веселої мудрості”, – зазначила Людмила Милашевич.

З кожним роком свято “Веселої мудрості” набирає все більших обертів.

Система Orphus