Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині у дев’яти районах зріс рівень захворюваності на туберкульоз

Епідеміологічна ситуація щодо захворюваності на туберкульоз у Полтавській області залишається стабільно напруженою. Так охарактеризував кількість діагностованих випадків захворювань на туберкульоз в. о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко.

“Протягом певного періоду, якщо порівнювати 2018-2019 роки, то вдалося зменшити захворюваність на 20%. Наразі на 100 тис. населення фіксується менше 22. Якщо порівнювати з відповідним всеукраїнським показником, то він становить 25. Проте зменшення цього показника ще не означає, що зменшується кількість хворих. Це в тому числі і проблема діагностики інфекції”, – сказав Юрій Курилко під час апаратної наради у Полтавській ОДА.

При цьому лікарі Полтавщини мають можливість якнайшвидше діагностувати туберкульоз. У лабораторіях чотирьох госпітальних округів, міст Полтави, Кременчука, Миргорода та Лубен, за кошти Глобального фонду встановили тест-системи Gene-Xpert та закупили 1100 Ultra картриджів (70 доларів США за один). Завдяки їм провели 744 дослідженнь біоматеріалу, де вияили 287 хворих на туберкульоз. Один такий картридж коштує близько 70 доларів. Термін придатності у них закінчується. А в області використали лише 235 картриджів із наявних 1100.

«Картриджів використали лише четверту частину! Нам безплатно надали таку унікальну можливість по-новому діагностувати соціальну хворобу, а ми нею не користуємося. Особливо вражає, що деякі райони не надіслали на дослідження жодного біологічного матеріалу. Це свідчить про те, що з боку керівництва територіальних громад області та фахівців первинного рівня медичної допомоги не достатньо приділяється увага до ранньої діагностики туберкульозу. Наше завдання – не допустити поширення туберкульозу, адже один не виявлений хворий може інфікувати близько 20 осіб», – наголосив т.в.о. голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло.

Станом на 11 вересня не направлено жодного зразка біологічного матеріалу на дослідження з 11 районів області: Гадяцького, Гребінківського, Диканського, Зіньківського, Карлівського, Кобеляцького, Козельщинського, Лохвицького, Семенівського, Шишацького та м. Горішні Плавні. Відсутня інформація про проведення скринінгового анкетування пацієнтів у Диканському, Кобеляцькому, Новосанжарському та Чорнухинському районах.

Тож т.в.о. голови Полтавської ОДА сказав, що направить доручення в усі райдержадміністрації щодо активізації роботи з анкетування населення.

“Те, чого ми не змогли зробити за рік, нам доведеться зробити за півтора місяця, щоб використати дороговартісне обладнання на повну”, – відзначив він.