Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині ініціюють створення музею АТО

На засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури депутат Полтавської обласної ради Петро Ворона озвучив ініціативу Координаційної ради громадських організацій учасників АТО про створення музею національно-визвольної боротьби або музей АТО.

Нам потрібно створити музей АТО, при ньому ініціювати ветеранський клуб, який би якнайкраще проводив реабілітаційну роботу. У цьому ж музеї розташувався б і центр національно-патріотичного виховання. Тобто, була б така комплексна структура: музей, лекторій, зал, де можна демонструвати фільми. Для чого це треба? З міст, областей приїжджають діти, їх завели, хлопці б розповіли, показали, методичну роботу провели”, – закцентував Петро Ворона.

Також він додав, що необхідно розробити відповідний проєкт рішення, щоб в наступному році вже створити музей АТО, як комунальне підприємство.

Також на комісії погодили проєкт рішення про продовження контракту на 5 років Сергію Сердюку, директору Лубенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Полтавської обласної ради.

Відповідно до вимог законодавства депутати проголосували за перейменування Позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради “Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді”. Після прийняття депутатами відповідного рішення на сесії, цей навчальний заклад буде Комунальним закладом Полтавської обласної ради “Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді”.

Розглянули члени комісії і проєкт рішення стосовно встановлення у Полтаві пам’ятника Симону Петлюрі.

Оскільки на минулій сесії Полтавська обласна рада не підтримала цей проєкт рішення, я виступаю з ініціативою повторно звернутись до Полтавської міської ради щодо визначення місця встановлення пам’ятника Симону Петлюрі. Ми не можемо далі рухатись: ні конкурсу оголошувати, ні проєкти, ескізи виготовляти”, – наголосив голова профільної комісії Сергій Шевчук.

Згідно з документом, рекомендується 4 місця. Це по вулиці Сковороди біля Полтавської державної аграрної академії, на площі перед ОЦЕВУМом, поблизу Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко та на території бульвару імені Котляревського по вулиці Пушкіна.