Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині активізувався процес добровільного об’єднання громад

30 вересня, під час апаратної наради, диретор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко розповіла про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області із врахуванням рішень органів місцевого самоврядування щодо волевиявлення мешканців місцевих рад про добровільне об’єднання чи приєднання.

“Формат територіального устрою нашої області стрімко змінюється, адже серед громад зростає рівень позитивного бачення децентралізації. В значній мірі це обумовлено успіхами та досягненнями вже створених об’єднаних територіальних громад та активною роботою облдержадміністрації в цьому напрямку. Для врахування інтересів територіальних громад під час розроблення проєкту перспективного плану протягом липня-вересня поточного року проводились консультації з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій, депутатами місцевих та районних рад, а також обласної ради. Зокрема, були обговорені питання формування Заводської та Опішнянської об’єднаних територіальних громад, проведено роз’яснення щодо перспектив створення майбутніх Диканської та Котелевської об’єднаних територіальних громад”, – повідомила Інна Іщенко.

З моменту впровадження реформи децентралізації в області вже створено 53 об’єднані територіальні громаді, 8 з яких – у поточному році (2018 рік – 5, 2017 рік – 18, 2016 рік – 10, 2015 рік – 12).

На прямих міжбюджетних відносинах починаючи з 1 січня 2019 року перебуває 45 ОТГ (2018 – 39, 2017 – 18, 2016 – 12).

Загалом на сьогодні:

• об’єднано 193 місцевих ради (38,4% від загальної кількості рад)

• загальна площа ОТГ – 9,7 тис.км2 (33,9% від площі області)

• чисельність населення ОТГ – 411,3 тис. осіб (29,3% до загальної чисельності населення області).

“З урахуванням змін, затверджених останнім засіданням сесії обласної ради, Перспективний план формування територій громад Полтавської області передбачає формування 81 об’єднаної територіальної громади. Зміни внесені у зв’язку зі створенням Новооржицької, Гоголівської, Ромоданівської, Супрунівської, Великобудищанської об’єднаних територіальних громад”, – зазначила Інна Іщенко.

За результатами проведених громадських обговорень, місцевими радами прийнято ряд рішень щодо входження до складу створених та майбутніх об’єднаних громад:

– Луговиківською сільською радою Чорнухинського району про приєднання до Чорнухинської ОТГ;

– Хейлівщинською сільською радою Чорнухинського району та Токарівською і Погарщинською сільськими радами Лохвицького району про приєднання до Лохвицької ОТГ;

– Попівською сільською радою Миргородського району про приєднання до Комишнянської ОТГ;

– Троїцькою сільською радою Глобинського району про приєднання до Глобинської ОТГ;

– Солоницькою сільською радою Козельщинського району про приєднання до Козельщинської ОТГ;

– Зеленківською та Войнівською сільськими радами Чутівського району про приєднання до Чутівської ОТГ;

– Човно-Федорівською сільською радою Зіньківського району про приєднання до Опішнянської ОТГ;

– Дмитрівською сільською радою м. Горішні Плавні та Потоківською сільською радою Кременчуцького району про створення Дмитрівської ОТГ;

– Шенгурівською сільською радою Кобеляцького району про приєднання до Кобеляцької ОТГ;

– Климівською та Федорівською сільськими радами Карлівського району про приєднання до Карлівської ОТГ;

– Давидівською, Грабарівською, Малютинською, Теплівською, Вікторійською сільськими радами Пирятинського району про приєднання до Пирятинської ОТГ;

– Заводською міською радою та Пісківською сільською радою Лохвицького району про створення Заводської ОТГ.

“Нам надійшли зміни до Закону про добровільне об’єднання територіальних громад, в яких передбачається, що в подальшому всі зміни до Перспективного плану будуть відноситись до компетенції облдержадміністрації без погодження на сесії обласної ради, а лише з подальшим затвердження Кабінету Міністрів. Громади, які будуть створені у 2020 році відповідатимуть виключно інтересам органів місцевого самоврядування та методиці формування спроможних територіальних громад. Таким чином новий терустрій буде затверджуватися лише на центральному рівні”, – наголосила Інна Іщенко.

“На сьогоднішній день на карті області залишилось лише декілька “білих плям”. Громадам необхідно швидше визначатися, щоб об’єднатися добровільно, а не примусово з 2020 року. Важливо, щоб ці рішення були виважені, а не емоційні”, – підкреслив т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.