Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Можливості для українського бізнесу: підприємців Полтавщини навчали як правильно обрати маркетинговий захід та представити свою продукцію закордоном

17 вересня Представництво Європейського Союзу в Україні у Полтаві зібрало підприємців області для обговорення важливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та для підвищення їх обізнаності щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Експерти розповіли учасникам про можливості участі українських бізнесменів у торговельних виставках ЄС, про способи просування компаній на торговельних місіях та програми від Євросоюзу для підприємців України.

“Багато тренінгів та семінарів проводять для ГО, однак, вони проходять у формі монологу: виступає один спікер впродовж трьох годин. Такі зібрання корисні, але в них немає інтерактивного елементу. Ми хочемо послухати інших. Наш тренер займається відбором проектів, тобто він і оцінює ідеї. Це можливість поспілкуватися з експертом, який на місці може вказати на недоліки”, — розповів менеджер інформаційної кампанії від представництва ЄС в Україні ГО “Інтерньюз-Україна” Станіслав Корольков.

Віце-президент представництва Міжнародної торгової палати в Україні з питань публічно-приватного партнерства та взаємодії з органами влади Сергій Козін розповів як підприємцю обрати захід для результативного промотування свого бізнесу.

“Малий та середній бізнес ще не має впевненості у завоюванні іноземних ринків. У великих підприємств вже є досвід роботи закордоном, а середній бізнес тільки починає розвивати свої відношення з іноземними країнами. Дуже добре, що Проект “Прямуємо разом” Європейського Союзу надає можливості підприємцям безкоштовно взяти участь у таких семінарах, бо, насамперед, вони коштують чимало”, – зазначив Сергій Козін.

Розпочав він з вправ на визначення готовності підприємців до виходу на ринки Європи, відвідування форумів та виставок.

“Маркетинговий захід допоможе, у майбутньому, збувати товар, а також його відвідини необхідні для отримання мережі партнерів та користувачів вашим товаром”, – зазначав Сергій Козін.

Провів Козін і інсталяції різних ситуацій, в яких може опинитись підприємець закордоном та надав декілька порад.

“Дотримуйтесь “9 ролей лідерства” та будьте сміливими”, – сказав Козін.

Координатор із сорсингових питань відділу експертного консалтингу Офісу з просування експорту України Валентина Ляшенко поінформувала присутніх про те, яку підтримку підприємці можуть отримати від Офісу.

“Ми проводимо різнопланові тренінги, а Програмами надаємо можливість підприємцям побувати закордоном та представити свою продукцію на міжнародних виставка. Для успіху вам необхідно обрати виставку, яка підійде саме для вашого бізнесу, а також мати фахівців, які гідно зможуть представити ваші вироби”, – наголосила Валентина Ляшекно.

Представниця Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством Лариса Сквостьянова розповіла про необхідність не забувати про якість товару та права інтелектуальної власності.

“Розвиток економіки та вітчизняного виробництва залежить від кожного: як від споживачів, так і від підприємців. Купуючи підробку споживач підтримує злочинність та ставить під загрозу своє здоров’я і безпеку, а “підприємець”, який виробляє цю підробку гальмує економічний розвиток держави та впровадження інноваційних виробництв”, – сказала Лариса Сквостьянова.

Про просування товарів і послуг в системі EEN, підтримку інновацій та календар EEN учасникам розповів експерт Enterprise Europe Network-Ukraine Єгор Слободяник, а засновник Ukrainian Snail Holding Сергій Данілейко ділився досвідом ведення переговорів з міжнародними партнерами.