Міг змінити хід зустрічі: арбітру матчу “Ворскла” – “Динамо” вказали на грубу помилку

Мирослав Ступар вважає, що у ворота киян на початку гри слід було призначати 11-метровий, який міг змінити хід зустрічі.

Більше про це розповів у коментарів сайту “Футбол 24”.

“На 30-й хвилині в штрафному майданчику Динамо Габелок прийняв і прикрив м’яч, а Сидорчук, намагаючись вибити його, потрапив в ногу Габелоку, в результаті чого гравець “Ворскли” завалився на газон.

Свисток Юрія Можаровського промовчав – і дуже шкода, тому що потрібно було, згідно з правилами, призначити пенальті. Чому Можаровський не відреагував на фол Сидорчука? Складно сказати. Епізод бачив і асистент, але він арбітру в полі не підказав.

На той час рахунок був 1:0 на користь Динамо, тому хід поєдинку міг бути зовсім іншим”, – розповів екс-арбітр.

Нагадаємо, у полтавському матчі “Динамо” забило у ворота господарів 5 сухих м’ячів, що стало антирекордом “Ворскли” в УПЛ.

Мирослав Ступар був одним з найвідоміших арбітрів СРСР початку 1980 року, але його міжнародна кар’єра виявилася короткочасною.

В якості єдиного представника суддівського корпусу СРСР у 1982 року арбітр був відправлений на чемпіонат світу в Іспанії. Відсудив всього один матч між збірними Франції та Кувейту, який закінчився розгромною перемогою Франції з рахунком 4:1, причому за рахунку 3: 1 кувейтці несподівано зупинилися на полі, ніби то не почувши свисток арбітра. На відеоповторі видно, що під час французької атаки частина кувейтських захисників на якусь мить дійсно пригальмувала. У підсумку півзахисник французької команди Ален Жиресс з дистанції близько 10 метрів забив гол. Його зарахували, однак гравці Кувейту почали сперечатися з суддею. Після цього на поле вийшов шейх Кувейту Фахід аль-Ахмад ас-Сабах в супроводі офіцерів своєї охорони і зажадав скасувати гол, в іншому випадку команда Кувейту покине поле. Сперечання тривали протягом 6 хвилин. Ступар скасував гол та відновив гру. На 89-й хвилині гравець Франції Максим Боссі все ж забив чистий четвертий гол. Після цього скандалу Ступара дискваліфікували.