Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Комісія обласної ради підтримала передачу у власність Миргородської громади ОКПВКГ «Миргородводоканал»

Сьогодні, 10 вересня, на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку заступник міського голови Миргорода Сергій Швайка звернувся до депутатів з проханням прийняти обласну програму допомоги “Миргородводоканалу”.

На комісії розглядали питання Про визнання рішення пленарного засідання 23-ї сесії Полтавської облради сьомого скликання від 21 грудня 2018 року №988 “Про припинення в результаті реорганізації обласного комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства “Миргородводоканал” шляхом приєднання до комунального підприємства Полтавської обласної ради “Полтававодоканал” таким, що втратило чинність. Йшлося про те, щоб передати “Миргородводоканал” з цілісним майновим комплексом на баланс міста Миргород.

Проте наразі підприємство має 15 млн грн боргу, з них 4,5 млн грн – це зарплатна заборгованість.

“Ми готові приймати підприємство навіть в тому вигляді, в якому воно є. Але самостійно місто просто не потягне відразу виплати всіх боргів. Першочергово – це заробітна плата, яку слід виплатити відразу. Завтра 20 людей з Великобагачанського підрозділу звільниться через борги по зарплаті”, – сказав Сергій Швайка.

Він зауважив, що міський бюджет готовий до співфінансування, але слід прийняти й обласну програму допомоги підприємству.

“Для того, щоб передати, ми маємо підтримати дане підприємство. Слід створити відповідну програму”, зауважив і т.в.о голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Комісія підтримала проекти рішень, ініційовані Миргородською міською радою щодо передачі у власність територіальної громади ОКПВКГ «Миргородводоканал»: про визнання таким, що втратило чинність рішення пленарного засідання двадцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання від 21 грудня 2018 року № 988 «Про припинення в результат ваті реорганізації обласного комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Миргородводоканал» шляхом приєднання до комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал»; про передачу цілісного майнового комплексу обласного комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Миргородводоканал».

У ході засідання було заслухано та обговорено інформацію Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації про капітальний ремонт мосту через річку Сулу. Як з’ясували депутати, будівельні роботи проводяться без належного дотримання проектної документації, ТОВ «Мостопроект» не доопрацювало проектні рішення робочої документації та відмовилося від авторського нагляду, хоча й отримало за це чималі кошти. Завершення робіт очікується до кінця нинішнього року, Їхня вартість із 2018 року зросла з 48 млн грн. до майже 80 млн грн. Наразі, на пропозицію голови комісії Ігоря Сірика, комісія рекомендувала сесії обласної ради звернутися до правоохоронних органів щодо проведення перевірки на предмет використання бюджетних коштів при проведенні капітального ремонту мосту через Сулу та до Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо правомірності виконання відповідних будівельних робіт.

Депутати підтримали приватизацію ряду об’єктів житлово-комунального господарства спільної власності територіальних громад області шляхом продажу на аукціоні, розглянули звернення до комісії.