Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Історія одних з найпам’ятніших світлин Полтави першого дня після війни

23 вересня 1943 року німецькі загарбники залишили обласний центр Полтавщини.

Разом з радянськими військами, які входили у звільнені міста, на захід рухалися також фотокореспонденти. Одним з них був Семен Фринлянд — фотограф та журналіст Радінформбюро (Радянського інформаційного бюро).

На його світлинах, які зроблені біля Монументу Слави після звільнення міста, полтавці розмовляють з бійцями Червоної Армії на чолі з командиром 84-ї стрілецької дивізії генералом-майором Павлом Івановичем Буняшиним (1902—1983), які раніше брали участь у боях за Харків.

Семен Йосипович Фридлянд (1905, Київ – 14 лютого 1964 Москва) – радянський фотограф і журналіст.

Народився в 1905 році в Києві в родині єврея-шевця Осипа Мойсейовича Фридлянда.

У 1922 році закінчив семирічну школу. З 1925 року працював в журналі «Огонек», яким на той час керував його двоюрідний брат, відомий радянський журналіст і письменник Михайло Кольцов, – спочатку помічником фоторепортера, а потім фотокореспондентом. У 1930 р перейшов у фотоагентство «Уніон» (згодом «Союзфото»), де працював до 1932 року фоторепортером, редактором і завідувачем масовим відділом.

У 1932 році закінчив операторський факультет Державного інституту кінематографії.

З 1932 року працював в журналі «СРСР на будівництві». З 1933 року – фотокореспондент центральної партійної щоденної газети «Правда». В кінці 1930-х років – голова Асоціації московських фоторепортерів.

У роки Другої світової війни – фотокор Радінформбюро. У 1950-х роках – завідувач відділом фотографії журналу «Огонек».

поширити новину: