Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Ганна Новосад анонсувала реформу старшої профільної школи

Новий Міністр освіти і науки України Ганна Новосад впевнена, що реформа Нової української школи має зберегтись і потрібно її продовжувати і надалі.

Нагадаємо, школярі, які пішли у перший клас у 2018 році, навчатимуть 12 років. До того ж, у 2017 році в Україні реформу початкової освіти апробовували 100 пілотних шкіл.

Однак зараз на часі реформа старшої профільної школи, впевнена Ганна Новосад. Про це вона розповіла в ефірі “Сніданку з 1+1”.

“Законом “Про освіту”, який прийнятий у 2017 році, передбачено, що школа триватиме 12 років. Але насправді питання не в кількості років, а в якості освіти. І та старша школа – 10-11 класи, які є зараз, в повній мірі якісну освіту не надає. Шкільні програми учнів перевантажені, вони вчать велику кількість предметів, які не є профільними. А останній рік навчання переважно витрачають на підготовку до ЗНО. І на виході зі школи ми отримуємо такого “універсального солдата”, який не має профілю у певній галузі знань. І наша задача – створити якісну старшу профільну школу, яка даватиме можливість обирати учням певний цикл профільних предметів, щоб вже з 10 класу заглиблюватись у певну галузь знань. А ще старша профільна школа має давати те, що називається індивідуальною освітньою траєкторією. Потрібно привчати наших учнів робити свідомий власний вибір щодо професії”, – говорить Ганна Новосад.

Новий Міністр освіти і науки зауважує, що такий підхід у реформуванні старшої профільної школи дасть уникнути загальноосвітнього першого року в університетах, де ще продовжують вивчати шкільні предмети.

поширити новину: