Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Фахівець Решетилівського бюро правової допомоги допоміг особі з інвалідністю повернути кошти за договорами позики

Особа з інвалідністю звернулася до Решетилівського бюро правової допомоги щодо представництва її інтересів в цивільній справі як позивачки про стягнення заборгованості за договорами позики.

Нагадаємо законодавче визначення договору позики: “За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості” ч.1 ст.1046 ЦК України.

Договір позики є реальним, одностороннім, відплатним або безоплатним договором. Це значить, що він набуває чинності тільки після передачі майна, всі обов’язки покладені лише на позичальника і у визначених законом випадках договір позики може бути як оплатним так і безоплатним. Предметом договору позики є речі, визначені родовими ознаками, та грошові кошти.

19.09.2018 року представляти інтереси клієнта було уповноважено заступника начальника відділу «Решетилівське бюро правової допомоги» Шкурупія Олега.

Ознайомившись з матеріалами справи фахівцем бюро встановлено, що між сторонами було укладено два договори позики, згідно з якими клієнтка бюро передала грошові кошти своїй знайомій у розмірі 1550 доларів США та 2000 Євро строком на 2 роки, що підтверджується розписками. Позичальниця також зобов`язалася сплатити позикодавцю винагороду в сумі 3000,00 грн. по кожному із укладених договорів, що також підтверджується розписками. У визначені договорами строки знайома клієнтки не повернула позику, в такому випадку позичальниця має право на стягнення суми боргу в судовому порядку.

Оцінивши обставини справи, зібравши необхідні докази та узгодивши з клієнткою правову позицію, працівником бюро було підготовлено заяву про зміну раніше пред’явлених позовних вимог в частині залишення без розгляду частини первісних позовних вимог, а саме  3% річних, втрати від інфляції за весь час прострочки з врахуванням коефіцієнту інфляції до курсу валют на момент подання позову.

В судовому засіданні позивачка та працівник бюро, який діяв в її інтересах підтримали вимоги уточненої позовної заяви і просили стягнути з відповідачки на її користь борг за договорами позики  в сумі відповідно 42 609,50 грн. та 58 620,00 грн. у повному обсязі.

Представник відповідачки визнав вимоги зміненої позовної заяви і не заперечував проти стягнення з неї на користь позивачки заборгованостей по договорах позики. 02.08.2019 року рішенням Решетилівського районного суду Полтавської області позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Таким чином, завдяки кваліфікованим діям фахівця системи безоплатної правової допомоги захищено інтереси особи з інвалідністю та вирішено спірне питання з повернення коштів на загально суму 101 229,50грн.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Решетилівського бюро правової допомоги за адресою: м.Решетилівка, вул. Покровська 11. тел: (05363) 2 11 50.