Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Електронні сигарети вбивають: вже 7 людей померли від хвороби пов’язаної з вейпінгом

З курінням е-сигарет пов’язують епідемію легеневих захворювань, яка виникла у Сполучених Штатах Америки. Протягом останніх місяців в країні зафіксовано майже 500 випадків хвороб легень, переважно, серед молодих людей. Життя 7 пацієнтів врятувати не вдалося. 

“Що саме спричинило цю хворобу досі невідомо. Її безпосередньо пов’язують з курінням електронних девайсів. Всі люди, у яких були зафіксовані симптоми, повідомили про регулярне або нещодавнє споживання таких виробів для куріння. Пацієнти звертаються зі скаргами на сухий кашель, біль у грудях, задишку, біль у животі, нудоту та блювання. Також у деяких спостерігається підвищення температури, біль в тілі та інтенсивне потовиділення вночі. Усі вони мають серйозні ураження легенів. У деяких випадках під час лікування пацієнти відчувають покращення вже через 5-7 днів. Більш важкі випадки потребують лікування в реанімації”, – повідомляє ексочільниця МОЗ Уляна Супрун.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC), а також професійні асоціації закликають населення відмовитися від куріння е-сигарет. Питання заборони використання ароматизованих рідин та ефективного врегулювання ринку е-сигарет було взято під особистий контроль Президента США. Деякі міста вже заборонили е-сигарети (наприклад, Сан-Франциско), у штаті Мічіган заборонено продаж е-сигарет зі смаковими добавками, штати Массачусетс та Каліфорнія, місто Нью-Йорк у процесі рішення щодо заборони продажу е-сигарет.

Курити електронні сигарети шкідливо! Навіть, якщо вони не містять нікотин, – наголошують лікарі.

Доведено, що куріння електронних сигарет підвищує ризики хронічних обструктивних захворювань легень, раку легень та серцево-судинних захворювань оскільки містять хімічні речовини, такі як важкі метали та канцерогени, гліцерин і пропіленгліколь.

Виробники вейпів та електронних пристроїв для куріння запевняють, що вони безпечніші за сигарети. Хоча жодне якісне незалежне дослідження цього не підтверджує. Не варто обманювати себе, що таке куріння менш шкідливе, навіть якщо наразі все гаразд. Жодної безпечної альтернативи сигаретам не існує.

Окрім того, регулярне використання ароматизованих рідин, особливо солодких, також може створювати серйозні ризики для здоров’я. Адже багато з цих рідин є подразниками, що призводять до запалення дихальних шляхів, можуть сприяти розвитку пухлин, роблять організм сприятливим до вірусних захворювань тощо.

Нагадаємо, що в Україні ринок е-сигарет не врегульовано – невідомо якої якості пристрої та рідини до них продають українському споживачеві. Часто вони навіть не мають сертифікатів відповідності. Рідини для електронних сигарет, здебільшого, не марковані належним чином, тому важко судити про те, що входить до їх складу. У той же час поширеність куріння електронних сигарет серед українських підлітків 13-15 років викликає серйозне занепокоєння, адже фактично курить кожен п’ятий з них.