Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Доставлені в Україну вакцини від грипу перевіряють на якість та безпеку

Для профілактики грипу в Україну доставлено 103 550 доз вакцин, які наразі перебувають на етапі контролю якості та безпеки. Орієнтовна дата закінчення державного контролю якості вищезазначених вакцин – 1 жовтня, про що заявила Держліксужба України на офіційному сайті установи. Після проходження процедури державного контролю вакцини надійдуть у продаж.

Загалом планується доставка 500 000 доз вакцин для імунопрофілактики грипу в Україні. Наразі на державний контроль надійшли вакцини проти грипу виробництва Франції (Санофі Пастер) та Кореї (Грін Кросс Корпорейшн), повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

“Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація. Щеплення зменшує ризик захворіти на грип та ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною”, – наголошують лікарі.

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Читайте також: Сезон грипу та ГРВІ: як захистити себе та близьких

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.