Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Діти і косметика: у чому небезпека та як захистити малюків

Коли у сім’ї з’являються діти, а особливо, коли вони вчаться ходити самостійно, перед батьками постає виклик — створити вдома максимально безпечний простір. Передусім батьки думають про розетки, гострі кути та предмети. Але часто забувають про менш очевидну небезпеку — зокрема про косметичні вироби. Насправді дарма.

У США протягом 2002-2016 років майже 65 тисяч дітей потребували екстреної медичної допомоги через травми та пошкодження, спричинені косметикою. Тобто — близько 4 тисяч дітей щороку. Близько 60% були молодшими 2 років, 40% — віком від 2 до 4 років.

“Майже 99% випадків травм трапилися вдома. Йдеться передусім про отруєння та хімічні опіки. Косметичні засоби часто є кольоровими, гарно пахнуть, можуть навіть мати “їстівний” запах і легко відкриваються. Крім того, діти мають звичку наслідувати своїх батьків і використання косметики та парфумів — на жаль, не виняток”, – розповідає екс-очільниця МОЗ Уляня Супрун.

Засоби для зняття лаку були найбільш поширеною причиною отруєнь, парфуми — пошкодження очей, а засоби для хімічної завивки та засоби для розчісування — причиною госпіталізацій.

Які саме косметичні вироби становлять небезпеку для дітей:

▪️28% пошкоджень спричинені засоби для нігтів
▪️27% — засобами для волосся
▪️25% — засобами для шкіри (в тому числі сонцезахисними кремами)
▪️13% — парфумами

Що можуть зробити батьки, щоб убезпечити малюків:

▪️Зберігайте косметику в недоступних для дітей місцях. Це найменша, але дуже важлива річ, яку треба зробити. Складіть її у коробки чи безпечні контейнери.

▪️Робіть обдумані покупки. Купуйте лише ті косметичні продукти, які вам дійсно необхідні та які ви дійсно використовуєте. Старайтеся уникати косметики, яка певним чином нагадує їжу або може зацікавити дитину.

▪️Викиньте косметику, якою ви не користуєтесь. Зробіть ваші запаси якомога “скромнішими”.

“Якщо косметика потрапила в очі дитині — негайно промийте їх великою кількістю проточної води та за потреби зверніться по медичну допомогу, – радить Супрун.