Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

Creative Spark: полтавці можуть взяти участь у програмі підтримки підприємництва

Полтавський університет став одним із 2 українських закладів вищої освіти, які цього року були обрані British Council та приєдналися до програми Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти.

Так, Полтавський університет економіки і торгівлі у партнерстві з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та Університетом Порстсмуту (Велика Британія) цього року приєдналися до виконання програми Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти, яку реалізує Британська Рада.

Creative Spark – п’ятирічна ініціатива, яка в Україні працює другий рік та спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки у семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії, за підтримки Великої Британії. Так, Україну представляють лише 10 проектів.
З метою підтримки реформи вищої освіти та зниження рівня безробіття у семи країнах, де реалізується програма Creative Spark, університети переймають досвід Великої Британії у галузі підприємницької освіти. У перший рік програми до Creative Spark долучилися близько 10 000 студентів та підприємців-початківців.

ТРИ ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ CREATIVE SPARK:

1. Розвиток партнерських відносин між університетами та інституціями сектору креативних індустрій у Великій Британії та країнах-учасницях Creative Spark з метою підтримки підприємницької освіти та створення центрів підтримки підприємництва.
2. Проведення тренінгів та активностей з розвитку підприємницьких навичок у студентів та креативних підприємців, починаючи від пітчингу ідей та започаткування бізнесу, до захисту інтелектуальної власності та запровадження кредитних ліній.
3. Запуск digital-програм для вивчення англійської мови, включаючи навчальні платформи та масові відкриті онлайн-курси (MOOCs) англійської мови для підприємництва.
Спільний проект Полтавського університету економіки і торгівлі в рамках реалізації програми “Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme” передбачає проведення ряду активностей спрямованих на популяризацію сфери креативних індустрій та навчання студентів та молодих підприємців ключовим навичкам ведення підприємницької діяльності у 7 регіонах України. Зокрема, в Полтаві заплановані публічні лекції від провідних українських підприємців, ворк-шопи від британських експертів та інтенсивне навчання з основ ведення підприємницької діяльності.

Після закінчення навчання учасники матимуть можливість отримати менторську підтримку під час написання бізнес-плану та започаткування власної справи. Кращі 10 бізнес-ідей зможуть взяти участь у міжнародному конкурсі бізнес-пітчів Creative Spark Big Idea Challenge https://creativespark-bigidea.uk/. Цей конкурс відео пітчів спрямований на заохочення молодих людей з країн-учасниць програми розробити інноваційний «стартап» і розповісти про нього світові, та передбачає три категорії: цифрові технології; соціальний вплив; креативність. Фіналісти конкурсу отримують можливість отримати стартове фінансування для проекту, підтримку в реалізації стартапу від експертів бізнес-акселератора Лондонського Метрополітан Університету та презентувати проект перед потенційними британськими інвесторами.

Цьогорічними переможцями на міжнародному рівні стали дві команди з України, які здобули перемогу в трьох номінаціях:
• переможець категорії соціальних проектів та переможець онлайн-голосування – проект «Дизайнерські вироби із перероблених текстильних відходів»;
• міжнародний чемпіон та переможець категорії технологічних проектів – розумна подушка PiPillow.

Тепер полтавці також мають можливість взяти участь у заходах проекту Creative Spark. Для студентів – це унікальний шанс набути знання від провідних українських та британських експертів та отримати підтримку для започаткування власної справи.

Для викладачів – це можливість перейняти досвід від британських колег та впровадити нові підходи в навчальний процес.

Для підприємців – це можливість отримати нові знання від експертів безкоштовно.
Наразі вже реалізується перший елемент проекту.

Відкрита реєстрація на безкоштовний онлайн-курс “Загальний курс з інтелектуальної власності (General Course on Intellectual Property)” від Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO).
Мета курсу – допомогти молодим підприємцям захистити свої нові та креативні бізнес ідеї. Адже, гостра конкуренція та швидкий розвиток технологій призводить до того, що в багатьох галузях захист інтелектуальної власності стає критичним фактором успіху. Даний курс надає унікальну можливість отримати інформацію від провідних експертів Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Як пройти цей курс?
• 2 мови на вибір: Російська чи Англійська
• Реєстрація до 13 Жовтня
• Тривалість курсу 1 Жовтня – 16 Листопада 2019
• Екзамен 16-17 Листопада 2019
• Онлайн консультації від викладачів та багато корисного контенту
• Для реєстрації заповніть форму за посиланням https://forms.gle/uy9ZTPJUbe7BaV2T7
Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до курсу!

Детальна інформація розміщена на офіційній сторінці проекту Creative Spark Poltava у Facebook та за телефоном 0958229670 (Олександр)