Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чотири роки тому у зоні АТО загинув військовослужбовець з Полтавщини

Сьогодні, 13 вересня, у Меморіальному комплексі на території Міністерства оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки у бойових умовах виконуючи військовий обов’язок під час проведення миротворчих операцій в гарячих точках світу та під час проведення Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У пам’ятному заході взяли участь родичі загиблих Героїв, представники керівного складу, офіцери та працівники структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу Збройних Сил України, військовослужбовці Київського гарнізону та курсанти військових навчальних закладів столиці.

Сьогодні, 13 вересня, Дзвін Пам’яті пролунав вісім разів.

Внаслідок збройної агресії РФ на Сході нашої держави загинули:

У 2014 році — сержант ДРАГАН Олексій Анатолійович.

Солдат СЕРЕБРИНСЬКИЙ Володимир Олександрович.

Старший солдат ШЕВЧЕНКО Олександр Вікторович.

Старшина служби цивільного захисту ДЮРДЄВ Олег Юрійович.

У 2015 році загинули: Старший солдат ІЛЬЧЕНКО Сергій Анатолійович.

Сергій Ільченко народився 3 вересня 1975 року у Гадячі Полтавської області. Про це йдеться на сайті “Книга пам’яті полеглих за Україну”.

Служив старшим солдатом на посаді старшого стрільця у 2-му окремому мотопіхотному батальйоні (30-а окрема механізована бригада).

Загинув 13 вересня 2015 року у селищі Луганське Донецької області під час бою з диверсійно-розвідувальною групою ворога. Разом з Сергієм загинув старший солдат Юрій Січкар. Пізніше, 20 вересня 2015 року, від отриманих в цьому бою поранень помер командир Сергія старший лейтенант В. Рожелюк.

Залишилася мама та дідусь з бабусею.

Похований у селі Книшівка Гадяцького району Полтавської області.

Указом Президента України № 76/2016 від 1 березня 2016 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Також у 2015 році загинув Старший солдат СІЧКАР Юрій Анатолійович.

У 2016 році — Молодший сержант ГУЛЬКЕВИЧ Олександр Володимирович.

У цей день у 2016 році під час виконання завдань у складі українського миротворчого контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго загинув старший прапорщик ДВОРЖАК Олександр Андрійович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.