Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому люди з віком набирають вагу, – з’ясували вчені

Дослідження, в якому брало участь близько 100 чоловіків і жінок, показало, що з віком у жировій тканині людини зменшується ліпідний обмін, що призводить до проблем із зайвою вагою.

Набір ваги з віком — проблема, якої мало кому вдається уникнути. Зайва вага породжує виникнення хвороб серця та ендокринні порушення, такі як цукровий діабет. Всі ці стани суттєво скорочують життя, повідомляє УНІАН.

Поширену думку, що збільшення ваги в літньому віці пов’язане з малорухливим способом життя, й нове дослідження частково підтверджує цю точку зору, передає Naked Science. Вчені відбирали й аналізували жирові клітини у 54 чоловіків і жінок протягом 13 років їхнього життя.

За цей час у всіх, хто брав участь у випробуванні, незалежно від того, вони набрали вагу чи схудли, відзначалося зниження ліпідного обміну в жировій тканині, тобто швидкості, з якою молекули жиру розщеплюються і запасаються в клітинах. Виявилося, що ті, хто не компенсував це вживанням невеликої кількості калорій, збільшили свою вагу в середньому на 20 відсотків.

Дослідники також вивчили ліпідний обмін у 41 жінки, яка перенесла операцію з видалення жирової тканини, і оцінили, як швидкість цього процесу вплинула на їхню здатність підтримувати вагу протягом семи років після процедури. Результати показали, що тільки ті, хто мав низьку швидкість обміну до операції, змогли збільшити її та зберегти вагу на колишньому рівні. У людей з підвищеною швидкістю обміну жирів, виміряної до операції, вага почала повільно зростати.

За словами вчених, результати дослідження свідчать про те, що з віком процеси в нашій жировій тканині регулюють зміни маси тіла. Виявляється, це не залежить від інших факторів.

поширити новину: