Ви тут:
Суспільство Україна 

Ази експлуатації безпілотників Bayraktar TB2 опановують викладачі та курсанти ХНУПС

До турецького Кішану прибула чергова група військовослужбовців Повітряних Сил, що навчатимуться за програмою підготовки фахівців з експлуатації та технічного обслуговування безпілотного авіаційного комплексу Bayraktar TB2. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Їх готуватимуть як операторів корисного навантаження БПЛА, фахівців з обслуговування системи озброєння безпілотного авіаційного комплексу та командирів екіпажів.

Як повідомили у командуванні Повітряних Сил, для цієї категорії спеціалістів курс становтиме близько трьох тижнів. Паралельно у Кішані продовжують навчання близько трьох десятків майбутніх інструкторів, техніків, операторів БПЛА, фахівців терміналу наземних даних та станції наземного контролю БпАК.

У командуванні Повітряних Сил підкреслюють, що нині у Туреччині також перебувають викладачі та курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені І. Кожедуба. Це важливо у контексті набуття видовим навчальним закладом досвіду підготовки фахівців на нові типи озброєнь, а також дасть змогу створити необхідний кадровий резерв для комплектування посад вже підготовленими військовослужбовцями у майбутньому.

“Навчання українських військовослужбовців передбачено контрактом на постачання Bayraktar TB2 й відбувається на навчально-виробничій базі виробника БпАК — компанії Baykar Machine”, – йдеться у повідомленні.