Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві урочисто вшанували добровольців

У Полтавському театрі ім. Миколи Гоголя відбулася урочиста церемонія вшанування добровольців «Лицарський Хрест Добровольця Полтавщини». 

Як розповіла керівник ГО «Агенція сталого розвитку» Наталія Костіна, церемонія започаткована для вшанування добровольців по всій Україні.

«Цей захід проводили в Черкасах, Львові, Івано-Франківську, зараз після Полтави далі йтиме в Суми, Дніпро. «Лицарський хрест» – народна нагорода, нагороджують найкращих, їх визначають волонтери, ми їх знаємо і були з ними безпосередньо. Це учасники добробатів, що захищали нас у 2014, 2016 і продовжують робити це зараз. Вони пішли першими, за покликом серця, тому заслуговують на пошану і нагороду. Сам орден виготовляють за народні кошти, у нас є скриньки для пожертв, і кожен може долучитися».  

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання та переглянули короткі відеожиттєписи полеглих земляків Анатолія Курочки, Віталія Кузьменка, Олександра Матвійчука, В’ячеслава Литовченка, Дмитра Пругла. За них Орден «Лицарський Хрест Добровольця» отримували рідні. 

Також відзначили земляків-добровльців капелана Сергія Сущенка, Дмитра Юденка, Юрія Крамаренка, Валерія Дмитренка та інших.

Емоційні твори виконали співзасновник відзнаки, співак Євген Мацак та народна артистка України Марина Бондаренко. Звучали спогади волонтерів та «бліндажно-окопні» пісні Юлії Зубрової (Бандерівни).

поширити новину: