Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

26 BookForum: Львів зібрав любителів книжок та творців літератури, полтавці представляють сотні видань

Відсьогодні і до 22 вересня книжковий ярмарок 26 BookForum зібирає у Львові любителів книжок, творців літератури і професіоналів видавничої справи.

У львівському Палаці Мистецтв та у понад 50 локаціях міста проходить традиційна головна книжкова подія осені.

На території Палацу Потоцьких сотні видавництв, автори з різних регіонів презентують власні видання. У Львівському палаці мистецтв на 3-х поверхах одночасно працюють як регіональні, так і всеукраїнські видання.

Цьогорічна програма культурного фестивалю налічує понад 800 заходів та 30 тематичних напрямків. Вперше на Форумі будуть події, перекладені мовою жестів. Усього їх 14 — частина для дорослих, частина для дітей.

Фокусна тема цьогорічного 26 Book Forum та 14-го Міжнародного літературного фестивалю має назву “Відшукування причетного” – за мотивами одного з віршів Грицька Чубая.

Видавці з Полтавщини та фахівці Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА на цю подію завітали уже вчетверте.

На стенді представлені комунальні та приватні видавництва. Серед них: комунальне видавництво “Лубни”, ФОП “Говоров”, ТОВ “Видавництво “Камелот”, “Дивосвіт”, “Асмі”, “Полтавський літератор”, “Гадяч”, “Українське народознавство” з Опішні.

Видання — різноманітні: є і краєзнавча література, і художня, і фотокниги переважно місцевих письменників.

Як розповіла “Новинам Полтавщини” директор Департаменту Вікторія Пилипенко, ідея відвідувати наймасштабнішу книжкову подію року започаткована Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Її охоче підтримують полтавські видавці.

– Полтавщина на Форумі представлена одним стендом. Це зручно для відвідувачів. Приємно, що за ці чотири роки ми маємо своїх поціновувачів. Не лише львів’яни, а й жителі інших областей цілеспрямовано шукають стенд Полтавщини, – зазначила Вікторія Пилипенко.

Полтавська письменниця Галина Вовченко бере участь у Форумі, як автор та допомагає у реалізації книжкової продукції.

– Можу сказати, що цьогоріч за кілька годин реалізації, спостерігається тенденція до зацікавлення відвідувачами краєзнавчою літературою, історичною, мистецькою. Перші книги, які уже реалізовані, – це мистецька література видавництва АСМІ. Вони ж також уже реалізували “Відзнаки прикордонників України” Сергія Литвина та Олексія Петренка, книгу про Афганістан. Можемо говорити, що є зацікавленість військовою тематикою, – розповіла Галина Вовченко.

 

Вона зазначила, що на стенді також представлена художня література. Привезли багато історичних, краєзнавчих, археологічних книг.

– Усе це цікаво людям, які підходять, саме тим, що події пов’язані з Полтавщиною, бо полтавського цвіту по всьому світу. Ціна на книги різна, на будь-який попит, починаючи від 30-40 грн. А є книги і по 200, 400 грн, – розповіла Вовченко.

Цьогоріч серед основних заходів форуму:

Національний книжковий ярмарок

Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award»

Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Міжнародний літературний фестиваль

Ніч поезії і музики

Всеукраїнський бібліотечний форум

Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання»

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Організатор – Громадська організація «Форум видавців». Співорганізатори: ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

Офіційне ж відкриття Форуму відбудеться сьогодні, 18 вересня, о 19:00 у Львівській національній філармонії.