Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“250-ліття Котляревського мало відзначатись на національному рівні, в масштабах цілої країни”, – Оксана Забужко

Іван Котляревський за значенням для нас – те саме, що Рабле для Франції чи Сервантес для Іспанії, і його 250-ліття мало відзначатись на національному рівні, в масштабах цілої країни.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала відома українська письменниця Оксана Забужко.

“Відзначати так, як це роблять усі європейські нації в стосунку до “батьків-засновників” своїх літератур: такі постаті належать до “культурного паспорта”, який кожна країна пред’являє світові як частину своєї “символічної біографії“, якщо ж вона нічого такого не пред’являє, то це означає епік фейл її гуманітарної політики і смисловий вакуум влади, – але про це і писати, й читати давно вже нецікаво, тож краще розгорніть і прочитайте “Наталку Полтавку” або “Москаля-чарівника”: ви здивуєтесь, наскільки це розкішні, живі, багатошарові й досі суперактуальні – навіть політично! – тексти…”, – написала вона.

Читатйте також: Покладання квітів, спецпогашення марки та нагородження: у Полтаві відзначили 250-у річницю з дня народження Івана Котляревського

“Так що з Енеєм хтозна, як діло було, доводиться вірити на слово)) – а от Іван Петрович, який назавжди зберіг для нас життєрадісний образ Гетьманської держави й тиху віру гетьманських еліт у те, що знищена Троя народить Рим і помститься через нього своїм кривдникам, і правда був крутий.)) І ще через 250 років, можна не сумніватися, – його й далі читатимуть: як передбачив інший, молодший класик – “будеш, батьку, панувати, /поки живуть люди””.

Нагадаємо, 9 вересня у Полтаві відбулися урочисті заходи з нагоди 250-ї річниці з дня народження засновника нової української літератури Івана Петровича Котляревського. Керівники області, міста, історики, краєзнавці, письменники та небайдужі містяни вклонилися пам’яті славетного земляка та поклали квіти до його могили.

Урочистості продовжилися і біля пам’ятника видатному митцеві, де до дійства приєдналися почесні гості профільних інститутів Національної академії наук України та Національної спілки письменників.

А у садибі Івана Котляревського відбувся День відкритих дверей та мистецький майданчик із театралізації епохи ХІХ століття. Там почесні гості погасили ювілейну марку та конверт.