Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

16 фільмів і мультфільм: у Полтаві розпочнеться ІХ екологічний Фестиваль документальних фільмів «Полтава-Док”

21–22 вересня в Полтаві відбудеться ІХ екологічний Фестиваль документальних фільмів «Полтава-Док». Про особливості цьогорічного дійства розповів на пресконференції в ОКІА «Новини Полтавщини» директор Фестивалю Олександр Калашник.

Як позитивний момент він відзначив, що показ уперше відбудеться вперше в кінозалі (кінотеатр «Колос»), а отже, буде дотримано всіх технічних умов.

Цього року кількість робіт та авторів дещо менша порівняно з попередніми — 16 і 13 відповідно, також у програмі передбачений показ мультфільму. Географія учасників — Полтава, Луцьк, Житомир, Кривий Ріг, Київ, Тячів.

До складу журі фестивалю входять Лариса Брюховецька, відома інокритик, редактор журналу «КіноТеатр», Сергій Марченко, режисер-сценарист, викладач КНУ ім. Карпенка-Карого, представники Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА та ін.

«Роботи, що подаються на фестиваль, проходять відбір за відповідністю критеріям: тривалість фільму (не більше 15 хв.), відповідність тематиці. Також заборонені пропаганда насильства, наркотиків, реклама, політика тощо», – розповів Олександр Калашник.

Першого дня покажуть конкурсну програму. Відкриття почнеться 12.00 переглядом фільму-переможця багатьох міжнародних конкурсів полтавця Дмитра Вовка «Медовий ранок» (один день із життя бджіл).

Ідея проведення фестивалю виникла в Олександра Калашника давно. Він сам знімав фільми і відвідував із ними закордонні фестивалі.

«Я відвідав кілька екологічних фестивалів і захотів, щоби це було в Полтаві, але професійно. Це не тільки конкурсна програма, там митці спілкуються і професійно ростуть. Таких фестів в Україні нема, є тільки якась екологічна складова. Але оскільки екологію в нас не дуже полюбляють, то запровадив ще одну номінацію — «Мистецтво жити», на яку більше фільмів подають. Але я вперто стою на своєму — екологія повинна домінувати», — зізнається Олександр Калашник.

Фільми подаються на дві номінації — «Людина та природа» й «Мистецтво жити».

«Тематика, якої торкаються автори — краса природи, робота журналістів, художника, поїздка дітей у Карпати, — як вони бачать це середовище. Можна шукати проблеми — засмічення водойм тощо. Я керувати людьми не можу, як вони відчувають — так і знімають».

 

Для фінансування фестивалю Департамент культури й туризму ПОДА виділив 60 тис. грн з облбюджету. Передбачали фінансування з Держкіно, проте зі зміною керівництва питання «зависло в повітрі».

 

Учасники отримають нагороди — статуетку у вигляді кіносвітильника, кращому оператору вручать кінокамеру з глини.