Ви тут:
Суспільство Україна 

Зорепад в Україні 2019: коли можна побачити

Метеоритний дощ – це подія, яка викликає допитливість у людини ще з початку людства, про що свідчать багато записів та історій, які стосуються найрізноманітніших зорепадів. Наразі українці мають можливість спостерігати пік зорепаду Персеїди, пише 24tv.ua.

Українцям дуже пощастило, адже зорепад найкраще буде видно якраз в Північній півкулі. Метеоритний дощ почався 2-4 серпня, а досяг свого піку 11, 12 і 13 серпня. Весь цей період це явище можна буде спостерігати й в Україні також. 

Білл Кукі – фахівець NASA з метеоритів, розповів, що зараз метеорів буде небагато, максимум від 60 до 70 за годину. До порівняння, в минулих роках це число досягало 200.

Варто зазначити, що фахівці з національного космічного управління США пропонують у ці дні виїхати якнайдалі від міських вогнів та знайти місце з найтемнішим та чистим небом. Адже в освітленому центрі міста, око людини навряд зможе вловити навіть найяскравіші нічні мерехтіння. 

Метеорний потік Персеїди спостерігається щорічно ближче до кінця літа. Це відбувається, коли Земля проходить через шлейф комети Свіфта-Туттля. Частинки, які залишає за собою комета, згорають в нашій атмосфері та залишають неповторний світловий ефект.

Що таке “зорепад”? Це метеоритний дощ, під час якого на нічному небі можна побачити численні метеори, які пролітають у небосхилі. Це явище може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Будь-яка планета Сонячної системи з прозорою атмосферою може мати метеорний дощ, наприклад Марс. 

Система Orphus Поделиться на fb