Ви тут:
Суспільство Україна 

За три дні в Україні 39 людей отруїлися їжею

Протягом трьох днів, з 5 по 7 серпня включно, в Україні зареєстровано 39 випадків гострої кишкової інфекції. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

5 серпня надійшло повідомлення від Старосамбірського міжрайонного відділу, що на стаціонарному лікуванні знаходиться 6 дорослих з діагнозом «Харчове отруєння, ентероколіт». Під час епідрозслідування встановлено, що в приватному секторі 4 серпня відбувались поминки з присутніми 35-ма особами. Станом на 06.08.2019 року захворіли 10 дорослих, госпіталізовано 9 осіб, на амбулаторному лікуванні перебуває 1 особа. Стан усіх хворих середньої важкості. Під час епідрозслідування встановлено, що на поминках вживали страви домашнього приготування..

Також серед мешканців с. Лісівка Житомирської області 6 серпня зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції.  Всього захворіло 17 осіб, в тому числі 2 дітей до 17 років; 10 осіб знаходяться на стаціонарному лікуванні, 7 хворих – на амбулаторному (інформація станом на 16 годину 06.08.2019 року). Зараження ГКІ пов’язано з об’єктом громадського харчування (кафе-магазин «Вікторія», ФОП Осипович Марія Радіонівна, с. Гайченя Житомирської області). В населеному пункті проводяться подворові обходи з метою виявлення та обстеження контактних (додатково виявлено 8 хворих). Усі хворі мають попередній діагноз «гострий гастроентероколіт». 

Під час опитування з’ясовано, що всі постраждалі пов’язують захворювання з поминальним обідом, який відбувся в селі Зарубинці 4 серпня. Страви замовлялись та доставлялись на обід у кафе-магазині «Вікторія» для присутніх в кількості близько 60-ти осіб. На обіді були лише страви, що виготовлені в кафе, інших домашніх харчових продуктів на обіді не вживали.

У ході епідрозслідування виявлено грубі численні порушення санітарного законодавства в кафе-магазині «Вікторія», основними з яких є відсутність будь-яких супровідних документів, що засвідчують якість та безпечність харчових продуктів (на момент відвідування не представлені), відсутність належних умов для зберігання харчових продуктів, недостатній набір приміщень харчоблоку відповідно до його функціонального призначення, порушення поточності руху сировини та готових харчових продуктів, відсутня необхідна кількість технологічного інвентарю та обладнання.

7 серпня надійшло повідомлення, що станом на 12:00 7 серпня на стаціонарному лікуванні знаходиться 4 особи,  з яких 2 дітей, з діагнозомгострий гастроентероколіт, функціональні розлади шлунково-кишкового тракту. Госпіталізація хворих проводилась 5 та 6 серпня поточного року. Встановлено, що всі постраждалі перебували 4 серпня на весіллі в барі «Хутір» м. Золочів. Стан пацієнтів середньої важкості.

У всіх випадках потерпілим в стаціонарних умовах проводиться повний комплекс клініко-лабораторних обстежень та медичної допомоги. Протиепідемічні заходи  та епідрозслідування тривають, списки контактних осіб уточнюються.