Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

За 4 місяці “пілотні” медзаклади Полтавщини отримали 422,7 млн грн

56 медичних закладів Полтавської області, які підписали договори з Національною службою здоров’я на участь у пілотному проекті трансформації стаціонарної допомоги, отримали від НСЗУ 422,7 мільйонів гривень за 4 місяці реалізації проекту. З них за глобальним бюджетом – 286,8 млн грн. Ще 135,9 млн грн закладам оплачено за випадки госпіталізації.

Серед учасників проекту лідерами за виплатами від НСЗУ є:
– КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» – 56,8 млн грн;
– КП «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» – 17,1 млн грн;
– КП «Лубенська лікарні інтенсивного лікування» Лубенської міської ради – 16,9 млн грн;
– КНП «Миргородська центральна районна лікарня» Миргородської районної ради – 15,7 млн грн;
– КНП «Полтавська центральна районна клінічні лікарня» Полтавської районної ради – 13,7 млн грн.

Читайте також: Стаціонарна медична допомога: 4 місяці реалізації пілотного проєкту на Полтавщині

Учасники пілоту щомісячно звітують в НСЗУ про кількість та структуру випадків госпіталізації. На основі цих даних НСЗУ оплачує кошти за конкретну виконану роботу кожному закладу напряму. 

Кількість зафіксованих випадків госпіталізації за 4 місяці – 88 091, у липні – 22 352 госпіталізації.

У ТОП-5 причин госпіталізації увійшли:
– хвороби системи кровообігу – 16%;
– хвороби органів дихання – 9%;
– хвороби нервової системи – 6%;
– хвороби вуха, горла, носу та верхніх дихальних шляхів – 6%;
– травми та їх ускладнення – 5%.

Олег Петренко, голова НСЗУ: «В рамках пілотного проекту ми відпрацьовуємо нову для України модель оплати, що вже успішно працює у світі, – за випадок госпіталізації. Коли заклад отримує кошти не на «ліжко-місце», а за лікування конкретного пацієнта. Ми знаємо, що фінансові стимули змінюють поведінку закладів. І ми вже бачимо певні результати навіть за перші місяці роботи. Наприклад, середній термін госпіталізації скоротився на 10%, на 5,4% збільшилася складність випадків. З часом, за умови застосування нових моделей оплати ми очікуємо ще більш грунтовних змін в закладах. Змін на користь пацієнтів.»

«Беручи участь у пілоті, ми робимо глибокий аналіз нашої роботи. Бачимо можливості для скорочення терміну госпіталізацій, в медколективі зросла зацікавленість у пацієнтах. Впровадження електронних інструментів корисно для нашої роботи. Як керівник, я бачу результати роботи нашої лікарні – за день, за тиждень, за місяць. Будь-якого дня з будь-якого місця країни я маю доступ до даних про виписку, ведення, призначення моїх лікарів. Раніше експертну оцінку ми робили, тримаючи купи паперу – історій хвороб – у руках. Тепер це значно зручніше. Крім того, я бачу забезпечення кожного закладу лікарськими засобами – і це дуже важливо в процесі управління», – Лариса Савченко, головна лікарка КП «Дитяча міська клінічна лікарня» Полтавської міської ради.

Нагадаємо, що пілотний проект розпочався 1 квітня 2019 і триватиме до кінця 2019. Як результат – НСЗУ відпрацює нову модель фінансування та отримає достовірну та докладну інформацію щодо кількості та структури госпіталізацій. Зміни та моделі, що відпрацьовуються в Полтавській області, дозволять ефективно трансформувати систему надання спеціалізованої медичної допомоги в усій країні.