Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

З початку року до держбюджету надійшло понад 8 млн грн акцизного податку, – ДФС Полтавщини

Як зазначив заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Віталій Чорнобривець, в січні-липні 2019 року робота за напрямком контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів була спрямована на підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, протидії незаконному обігу цієї продукції.

За результатами роботи, з початку року до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходження: акцизного податку в цілому до державного бюджету – 8,1 млн грн; акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів в сумі 105,9 млн грн; плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами – в сумі 18,9 млн гривень.

Для виробництва підакцизної продукції підприємствам – виробникам у відповідності з чинним законодавством видано 281,4 млн марок акцизного податку.

За результатами моніторингу декларацій акцизного податку, повноти і своєчасності сплати задекларованих зобов’язань, дотримання порядку реєстрації платників акцизного податку з пального, ведення обліку акцизних накладних в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) застосовано штрафних (фінансових) санкцій з акцизного податку на суму – 2,5 млн. гривень.

Заступник керівника обласного управління ДФС підкреслив, що з метою контролю за дотриманням суб’єктами господарської діяльності норм та вимог чинного законодавства при здійсненні торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією здійснено 100 перевірок об’єктів торгівельної мережі області, за результатами яких виявлено 72 порушення чинного законодавства, в тому числі 51 факт реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими мінімальних роздрібних цін, встановлених на дані види продукції, застосовано штрафні санкції в сумі 0,97 млн гривень. 

У відповідності до чинного законодавства суб’єктам господарювання оформлено 4335 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами (в тому числі 2555 – алкогольними напоями та 1780 – тютюновими виробами).

Головне управління ДФС у Полтавській області