Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З оркестром та в оновленій сесійній залі: розпочалася конференція педагогів Полтавщини

Сьогодні, 22 серпня, об 11:00  у сесійній залі Полтавської обласної ради розпочала роботу обласна серпнева конференція педагогічних працівників. Її тема – «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2018/2019 навчального року та основні завдання на 2019/2020  рік».

Педагоги Полтавщини почали збиратися урочисто: за годину раніше і під звуки оркестру. З цієї нагоди завітав на Полтавщину і заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.

“Нова українська школа – це формування нового освітнього середовища. Це не лише простір. Ключовою особою є педагог, а центром – учень. Слід, щоб школа була відкрита, дружня, безпечна, щоб була в першу чергу педагогіка партнерства. Школа дуже пов’язана з довкіллям, позашкільними закладами. Це все теж впливає на якість освіти. Минулий навчальний рік – перший впровадження Нової української школи – в цілому відбувся нормально. Є , звичайно, моменти, які треба доопрацювати. Зараз ми їх уже враховуємо. Полтавщина нормально ввійшла в цей процес. Вцілому, я оцінюю цей процес, як досить гарний”, – сказав Вадим Карандій.

У свою чергу директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко зауважила, що школи на Полтавщині готові до нового навчального року.

“Серпнева конференція є традиційною. На ній ми підбиваємо підсумки минулого навчального року і окреслюємо завдання на новий навчальний рік. Школи готові до нового навчального року. На 1 вересня ми маємо близько 14,8 тисяч першокласників. А всього 30 тисяч дітей уже будуть охоплені на Полтавщині Новою українською школою. Це діти, які йшли до школи минулого року та учні чотирьох шкіл Полтавщини, де за цією концепцію навчаються ще й третьокласники. Зайшли інвестиції. Надійшла  державна субвенція 44,5 млн грн  на оснащення класів відповідно до вимог Нової української школи. З них 10,5 млн грн  на підготовку вчителів, тренерів, супервізорів. А решта на придбання меблів, дидактичних матеріалів, обладнання на умовах спів фінансування. Приємно, що місцеві органи самоврядування теж підтримують освіту. Сума коштів на оснащення класів відповідно до вимог НУШ цьогоріч для першокласників склала 67 млн грн загалом по області. Кошти вже майже  повністю освоєні. Для першокласників обладнані класи, закуплені меблі та навчені вчителі, які пройшли перепідготовку”, – розповіла Олена Харченко.

Вона також зауважила, що всі завдання, які ставили перед собою освітяни минулого року, залишаються і цьогоріч: надалі формують сучасне освітнє середовище, створюють освітній простій, розвивають інклюзивну освіту та модернізують професійно-технічну освіту.

Розпочалася педагогічна конференція з нагородження кращих педагогічних працівників Полтавщини. Загалом, близько двох десятків педагогів отримали подяки та грамоти різних рівнів. Їх вручали заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло,  директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко та директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Після урочисто частини т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло привітав учасників конференції.

“П’ять років я перебуваю на посаді заступника, який опікується галуззю освіти. І весь цей час відбуваються зміни: НУШ, інклюзивні центри… Дяку вам за роботу. Багато зроблено, але ще й чимало слід зробити. Сьогоднішня конференція допоможе нам чітко визначити подальші напрямки роботи освітян”, – сказав він.

У своєму вітальному слові голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький побажав сьогодні всім учасникам конференції плідно попрацювати та комфортно ввійти у процес виховання та навчання дітей.

“Я радий вітати вас в новому залі засідань Полтавської обласної ради. Ви маєте можливість побачити куди вклалися кошти. Тепер ми маємо можливість проводити і такі чудові конференції. Також хочу нагадати про шкільний  “Бюджет участі”. Вперше в Україні ми проводимо в рамках регіону конкурс громадських ініціатив. Він відбудеться уже 2-3 вересня на базі “Ерудиту”, де будуть діти віком від 14 років, які мають змогу подавати свої пропозиції та ідеї. Я сам освітянин і завжди вболіваю, що вчитель отримував гідну зарплату, винагороду за свою роботу”, – наголосив Олександр Біленький.

Триватиме педагогічна конференція до 14:00.