Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З 25 серпня на водоймах Полтавщини заборонять ловити раків

З 25 серпня по 30 вересня на водних об’єктах Полтавщини встановлюється заборона на вилов раків. 

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі, повідомляє Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

За їх вилов на порушника може чекати як адміністративна відповідальність за ч. 3 або ч. 4 ст. 85 КУпАП, так і кримінальна – за ст. 249 ККУ.

У разі виявлення фактів браконьєрства – прохання невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» Полтавського рибоохоронного патруля за номером телефону: (096) 907-50-08

Довідкова інформація:

Після закінчення заборони дозволено одній особі за добу перебування на водоймі загального користування виловити не більше 30 раків. Мінімальний його розмір повинен бути не менше, ніж 10 см. Забороняється лов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.