Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Як створити конкурентоспроможний національний продукт: під Полтавою відбувся масштабний туристичний форум

Як створити конкурентоспроможний національний продукт. Саме під таким гаслом 14 серпня у селі Соснівка пройшов Полтавський туристичний форум. У рамках, заходу, що зібрав більше 200 представників малого та середнього бізнесу зі сфери туризму, екскурсоводів, представників туристичних операторів та турфірм, пройшли панельні дискусії, сесії та фасилітований практикум.

Провідні експерти різних популярних в Україні туристичних сайтів, проектів і брендів, обговорили тренди цивілізованого туристичного ринку, поділилися досвідом, аби підвищити конкурентоспроможність полтавського краю.

– Туризм — це надзвичайно актуально. Це – розвиток економіки і створення нових робочих місць. Це — формування культурного освіченого патріота нашої держави. Ми усі хочемо змін, але не знаємо, що робити, тож саме сьогоднішній захід проводять для того, аби перетрансформувати свідомість людей, які працюють з туристами, – розповіла директор Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Вона наголосила, що нині туристи — це не просто група, яка слухає екскурсії, і ходить з місця до місця, а величезна, креативна індустрія.

– Люди приїздять у ті чи ті визначні місця і хочуть побачити, почути, поїсти, залишитися переночувати. А ми маємо зробити усе для того, аби повернувшись додому, вони порекомендувати друзям приїхати сюди. Нам треба створити комфортні умови і розробити бачення. Тож, форум і дасть можливість нам побачити де не допрацьовуємо, а чого навіть і не знаємо. Сьогодні поважні люди, які мають гарний досвід, налаштують нас на плідну роботу. Нам легко — у нас є усе для туризму, і нам важко, бо його багато.

Валентина Вождаєнко зазначила, що саме малий і середній бізнес надзвичайно важливий у туристичній сфері.

– Це той потенціал, який створює робочі місця і не дає заспокоюватися органам місцевого самоврядування. Завдяки їм, влада на місцях рухається вперед для того, аби туристам хотілося їхати і бачити кожну місцевість Полтавщини, – сказала Валентина Вождаєнко.

За її даними, у 2018 році Полтавську область відвідали 476600 внутрішніх туристів і 4500 іноземних.. А вже у першому півріччі 2019 Полтавщину оглянули 227800 українців і 2700 іноземців. Той же «Гелон-фест» у Більську відвідало 20 тисяч туристів: були й ірландці, французи та німці.

– Такі заходи не лише популяризують Україну, а й вказують на помилки. Наприклад, у тій же Котельві готелів та зелених садиб мало, щоб приймати велику кількість туристів. Тому їх треба розвивати. Дороги до головних наших родзинок теж треба ремонтувати. Залишилося довести справу з Полтавським аеропортом, вкласти в нього додаткові кошти і все-таки запустити рейси у країни Прибалтики, Польщу, Грузію. Хоча б туди, звідки в нас найбільше туристів, – підсумувала Валентина Вождаєнко.

Організатори заходу — Центр інформаційної підтримки бізнесу міста Дніпро, заснований при Дніпропетровській ТПП за підтримки ЄБРР.

– Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Торгово-промислова палата Дніпра проводять ряд таких заходів. Зараз туризм у тренді, тому є сенс його розвивати. Він має бути поштовхом для розвитку громад, він не потребує великих вкладень, але може принести чималий прибуток. У Полтаві ми проводимо форум, бо тут є все – екологія, енергетика, є відомі вихідці, – розповіла перший віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Ніна Алехнович.

Представник ЄБРР Юлія Кревська розповіла, що за 2019 рік уже проведено 10 тренінгів і семінарів для представників сфери туризму. Школа гостинності у вересні буде в Одесі, тренінг по розвитку «зелених садиб» – у Хмельницькому. Також до кінця року ЄБРР проаналізує розвиток туризму країни і створить карту розвитку цієї галузі. Полтавщині там приділять значну увагу.

На туристичному форумі також обговорювали створення брендів. Графічний дизайнер Дмитро Буланов поділився своїм досвідом у створені брендів міст та зазначив, що на Полтавщині цьому приділяють мало уваги. Автор проекту «Цікавий Київ» Арсеній Фінберг та експерт із просування франчайзингових проектів Олександр Алєксєєнко розповіли про просування туристичних послуг у соціальних мережах.

Серед учасників форуму і відомий ведучий тревел-реаліті шоу на СТБ «Страва честі» Юрій Ковриженко. Він розповів, що мріє, аби Україна перетворилася на ще один зразок гастрономії в світі.

Програма форуму передбачала три ключові сесії: перша частина була спрямована на обговорення туристичних продуктів і те, як правильно їх доносити до цільової аудиторії; під час другої сесії йшлося про важливість спільної роботи, роль громад. Асоціацій, альянсів у розвитку туризму та дестинацій, а під час третьої сесії форуму експерти й тренери поділилися з аудиторією своїм досвідом, як бути клієнтоорієнтованим, адже це є основним з пріоритетних завдань для індустрії гостинності.

 

  

 

 

Система Orphus