Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Як позбутися стресу, – нові методи психологів

Більше 80% людей по всьому світу щодня відчувають стрес. Це підриває нашу здатність нормально працювати, наповнює постійним занепокоєнням, напругою, нервозністю і страшними, часто безпідставними, передчуттями.

За словами нейрохірурга Джеймса Р. Доті, доктора медичних наук при Стенфордському університеті, поганий сон, гаджети, виснажлива робота і скажений ритм сучасного життя “пригнічує нашу імунну систему, збільшує артеріальний тиск”, повідомляє iod.media.

Стрес ставить нас в “режим виживання”, розхитуючи не тільки душевний спокій, але і порушуючи здатність приймати мудрі рішення.

Крім того, за словами психолога Пола Гілберта, постійна самокритика також є причиною стресу. Такі слова, як: “я дурний і невдаха”, “я не можу впоратися із завданнями на роботі” або “я роблю все погано” – тобто різка розмова із собою – викликає стресову реакцію.
Співчувай ближньому, навіть якщо той страшенно дратує

Співчуття здатне нехай і не повністю позбутися стресу, але скоротити його вплив. Співчуття до себе та до інших людей робить нас щасливішими.

Замість того, щоб реагувати на чиєсь негативне зауваження з ще більшим негативом, Джеймс Р. Доті радить запам’ятати:

“Те, як людина взаємодіє з вами, часто не має особисто до вас ніякого відношення”.

Щойно ви відчули пригніченість, зробіть кілька глибоких вдихів і три наступні кроки, рекомендовані психологом Крістін Нефф:

1. Уважність. Замість того, щоб атакувати себе, налаштуйтеся на свої почуття. Запитайте себе: “Що я відчуваю?” і спробуйте знайти відповідь. Знайшовши її, озвучте собі свої відчуття. Можливо, це звучить так: мені сумно, мені завдали болю, я наляканий, я сердитий, я збентежений.

2. Далі – ще простіше. Нагадайте собі, що страждання переживає кожен і скажіть собі: “Все гаразд. Ніхто не ідеальний. Усі помиляються“.

3. Доброта до себе. Заспокоюйте себе добрими словами. Ви можете навіть обійняти себе, як пропонує Нефф, схрестивши руки на грудях і вимовляючи: “Бідолашний, хороший мій, розумію, що тобі зараз ой як боляче“. Ви обов’язково відчуєте, як змінюється ваш настрій.

Що робити, коли співчувати аж ніяк не хочеться

Скажіть собі, що подія – це просто подія, що чиясь негативна поведінка може не мати до вас ніякого відношення. Якщо ваш начальник несподівано накинувся із звинуваченнями, можливо, у нього просто поганий день. Можливо, він отримав штраф за перевищення швидкості по дорозі на роботу. Зрозумійте, що всі можуть страждати, навіть ваш дратівливий бос.

Зробіть паузу, для кількох вдумливих вдихів і подумки надішліть співчуття цій людині щось на кшталт: “Нехай прибуде з вами любов і доброта, ваше тіло й розум будуть здорові, будьте щасливі”.

А тепер пора відчути, як змінюється ваш настрій. Ясна річ, на найкраще. 😊