Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Як повернути перевізника до віддалених сіл: робоча зустріч на Новосанжарщині

На адресу Управління інфраструктури Полтавської ОДА надійшли звернення мешканців Новосанжарського району щодо призупинення транспортного сполучення на маршруті Полтава — Вільний Степ.

Тамтешній перевізник відмовився від перевезення пасажирів у зв’язку з незадовільним станом дорожнього покриття, зокрема дороги від с. Крута Балка до с. Вільний Степ Новосанжарського району.

Для вивчення питання та шляхів відновлення транспортного сполучення начальник Управління інфраструктури ПОДА Сергій Марчишинець ініціював збір робочої групи у с. Крута Балка, що входить до новоствореної Драбинівської ОТГ.

Участь у засіданні взяли заступник голови Новосанжарської РДА Рита Верба, староста Крутобалківського старостату Валентина Прудко, в. о. голови Драбинівської ОТГ Лариса Охріменко. На зустріч запросили також представників поліції, ДП «Агентства місцевих доріг Полтавської області» — фактичного балансоутримувача дороги, мешканців громади.

Як розповіла Валентина Прудко, аварійний стан доріг, зокрема двох містків, та відсутність автобусного сполучення створюють багато незручностей для мешканців села.

«Коли пройде дощ, ми наче відрізані від світу. А тут повинні їздити «Швидка», шкільний автобус, підвозити хліб. Проблемно дістатися до сімейного лікаря. Немає автобусного перевезення людей, оскільки села віддалені».

За словами Сергія Марчишинця, це вже третій перевізник, що звертається з вимогою розірвати договір. Вони відмовляються від маршрутів переважно з трьох причин: через стан доріг, відсутність компенсації за пільгові перевезення та малий пасажиропотік.

«Питання стану доріг та наявність перевізника — взаємопов’язані речі. У структурі обласного управління нема державного підприємства, яке могло б узятися обслуговувати ці маршрути. На рівні району й ОТГ треба ініціювати питання можливостей власного перевезення, створення комунального підприємства. Сьогодні ми проїхали тими ділянками, про які зазначили як проблемні, — на них треба першочергово звернути увагу. Щоби ті три перевізники прийшли сюди й почали працювати згідно з вашими вимогами».

З бюджету ОТГ вже перерахували 200 тис. грн на проведення “ямкового” ремонту дороги. Їх буде освоювати «Агентство місцевих доріг Полтавської області», воно ж визначатиме підрядника, контролюватиме хід і якість робіт. Зазначену ділянку дороги внесено до графіку робіт.

У свою чергу, провідний інженер «Агентства місцевих доріг Полтавської області», керівник технагляду В’ячеслав Закаблук пообіцяв, що на одному з об’єктів — аварійному містку — розпочнуться роботи вже за два тижні.

Керівникам громади рекомендували провести громадське обговорення логістики маршруту, оскільки, зі слів мешканців, достатньо 3–4 рейсів на тиждень. Також належить пропрацювати питання компенсації (у формі пільгового перевезення або компенсації збитків по перевезенню на цьому напрямку) із тими перевізниками, які відгукнуться на цю проблему.