Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

Відомий український спортсмен став Почесним громадянином Полтави

За відповідне рішення на сесії проголосували депутати Полтавської міської ради.

Відповідне рішення підтримали 26 обранців.

Олександр Олександрович Хижняк (нар. 3 серпня 1995, Полтава, Україна) — український боксер-любитель. Чемпіон світу (2017), чемпіон Європи (2017), чемпіон світу серед молоді (2012), призер чемпіонату Європи серед молоді, чемпіон України (2016). Заслужений майстер спорту України. Виступав у напівпрофесійній лізі WSB за команду Українські отамани.

Цьогоріч став чемпіоном ІІ Європейських ігор.

Ще раніше полтавець переміг на турнірі у Грузії.

 

Тренер — Олександр Хижняк старший.

 

 

Раніше почесне звання отримували:

  • Тацій Василь Якович. Нагороджений 2001 року за особисті заслуги перед містом у розвитку самоврядування, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, визначний внесок у теорію права та активну громадську роботу.
  • Кукоба Анатолій Тихонович. Нагороджений 1999 року за вагомий внесок у розбудову засад місцевого самоврядування, особисті заслуги у розвитку інфраструктури міста та зважаючи на визнання полтавцями його плідної діяльності на благо територіальної громади.
  • Скрипніков Микола Сергійович. Нагороджений 2001 року за особисті заслуги перед містом у розвитку самоврядування, багаторічну науково-педагогічну діяльність, внесок у реформування вищої школи, активну громадську роботу.
  • Данилко Андрій Михайлович. Нагороджений 2007 року за творчу оригінальність, популяризацію полтавського самобутнього колориту та сприяння визнання Полтави на міжнародному рівні.
  • Онищенко Олександр Григорович. Нагороджений 2001 року за особисті заслуги перед містом у розвитку самоврядування, багаторічну науково-педагогічну діяльність, внесок у реформування вищої школи, активну громадську роботу.
  • Попович Павло Романович. Льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу. За заслуги в освоєнні космічного простору нагороджений золотою медаллю ім. Ціолковського, двома орденами Леніна, орденом Червоної Зірки.
  • Кучма Леонід Данилович. Нагороджений 2004 року за видатні заслуги перед містом у ствердженні засад місцевого самоврядування та у соціальному розвитку міста, визнану полтавцями багаторічну політичну і громадську діяльність.
  • Пожечевський Віктор Олександрович. Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, голова дирекції Полтавського відділення Національного олімпійського комітету України. За видатні особисті заслуги перед територіальною громадою міста Полтава.
  • Виноградець Дмитро Миколайович. Нагороджений 2009 року за видатні особисті заслуги перед територіальною громадою міста Полтави у розвитку фізичної культури і спорту.
  • Павлов Микола Петрович. Нагороджений 2009 року за видатні особисті заслуги перед територіальною громадою міста Полтава у розвитку фізичної культури та спорту, здобуття футбольним клубом «Ворскла» Кубка України.

Нагадаємо, нещодавно у Полтаві помер Заслужений будівельник України Олексій Ландар, якого у 2017 році нагородити відзнакою територіальної громади «Почесний громадянин міста Полтави».