Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Відбувся перший на Полтавщині всеукраїнський форум дрібних фермерів і приватних землевласників

22 серпня у Миргороді відбувся Перший на Полтавщині всеукраїнський форум дрібних фермерів та приватних землевласників. Участь у Форумі взяли понад 250 учасників з 12 областей України.

Метою Форуму було формування пропозицій до органів законодавчої та виконавчої влади, формулювання власної позиції спасіння села та розвитку аграрного сектору економіки України.

“Започаткування такого Форум дасть можливість фермерам триматись разом та разом впливати на “майбутній” обіг земель в країні, адже перед прийняттям будь-якого Закону необхідно враховувати думку саме фермерів”, – прокоментував директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

“Не секрет, що нова влада оголосила про запровадження обігу землі. Малі та середні аграрії не проти цивілізованого ринку земельних відносин, але не в тих умовах, що є зараз. Спочатку треба подолати корупцію, внести зміни до багатьох законодавчих актів, в країні має бути верховенство права, тільки тоді може бути чесний і прозорий ринок землі. Це ж не продуктовий ринок, на якому пиріжками торгують. Земля – це багатство народу, яке не можна продати будь-кому”, – розповів голова фермерського господарства Полтавського району «Райдуга» Дмитро Гриб.

Більшість фермерів з острахом чекають зняття мораторію на продаж землі. Адже після цього землі, якими вони нині розпоряджаються на правах оренди, не зможуть купити – немає коштів.

“Ми дуже хотіли, щоб на нашому зібранні були представники влади. 16 серпня ми написали листа й запросили на форум президента Володимира Зеленського особисто чи хоча б представника його нової команди, щоб донести наші думки. Але ми все одно передамо в Київ резолюцію форуму. А якщо треба, то й у Київ поїдемо, щоб інтереси фермерів теж враховували”, – зазначив голова ПОГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Василь Бурлака. 

На форм приїхали науковці зі столиці. У своєму виступі заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Віталій Саблук сказав, що ринок землі має бути соціально орієнтованим і доступним, зокрема, для малих і середніх фермерів.

“Цивілізований обіг земельних ресурсів має бути: чим довше буде мораторій, тим більше буде спекуляцій. Але перед тим, як запускати продаж земель, треба прийняти чимало законодавчих актів, створити земельний банк. Щоб ті ж малі сільськогосподарські виробники мали пільгове кредитування на довгі роки, щоб вони мали можливість придбати не лише землю, а й техніку, могли застосовувати нові технології і вести свій бізнес по-білому”, – зазначив Сергій Фролов.

Форум відбувся на досить емоційному рівні, адже деякі представляють цілі династії – нічого іншого, крім обробляти землю не вміють. У своєму зверненні до влади, яке передадуть Президенту, вони зазначили питання захисту інтересів малих і середніх аграріїв.

Серед них:

– повернення механізму акумуляції ПДВ;

– формування державної кредитної політики для малих і середніх с/г виробників;

– соціальний розвиток села;

– зменшення податкового навантаження;

– рівного права бути суб’єктом господарювання для фізичних і юридичних осіб.

Фермери певні, що прийняття таких законодавчих актів дасть можливість ліквідувати корупцію в земельних питаннях, сприятиме збереженню родючості українських чорноземів, підвищенню ефективності аграрного сектору економіки та збереженню навколишнього середовища.

Щоб це довести до керівництва країни, аграрії планують провести наступний Форум у Києві. А щоб їх думки почули, бажають бачити серед радників президента і своїх представників.