Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Відбулося засідання секретаріату Громадської ради при Полтавській ОДА

Під головуванням очільника Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимира Голуба відбулося засідання секретаріату Громадської ради.

Володимир Голуб наголосив, що попри непростий період формування кадрової системи, члени Громадської ради і, зокрема, секретаріату активізували свою роботу та беруть участь практично в усіх комісіях облради та ОДА. Також він відзначив і співпрацю з громадськістю на державному рівні.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ОДА Юрій Варченко підтвердив, що влада зацікавлена в співпраці з громадськістю, проте закликав відійти від її формалізації.

«Ми є зразком для багатьох областей. Громадська рада в нас дієздатна, фахова, структурована, працює за напрямками. Обов’язкові консультації з громадськістю передбачені в питаннях формування бюджету, звітів про виконання бюджету, питань, що стосуються життєвих прав, свобод, громадян. Проте час переходити на вищий рівень. Кожен представник Громадської ради або Громадська рада має право створювати експертні групи, залучати фахівців, тобто можна виходити на науково-практичний рівень”. 

“Потрібні волонтерські групи, які на громадських засадах могли б вивчити проблемні питання й запропонувати альтернативні шляхи вирішення. Якщо якесь розпорядження вже прийняте — то чому воно не діє, або чому виникають недоліки, що викликає соціальну напругу в суспільстві. Наприклад, є постійні дражливі теми — соцзахист, медобслуговування, питання екології, використання надр, розподілу земель», – зазначив Юрій Варченко.

Члени секретаріату ознайомилися з планом роботи Громадської ради на 2019 рік. Зокрема, у серпні передбачена участь у проведенні публічних заходів із нагоди Дня Державного прапора України та 28-ої річниці Незалежності України.