Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні знову дорожчає картопля та цибуля

На українському овочевому ринку ціни на картоплю, після зниження тижнем раніше, знову пішли вгору. Про це повідомляє Агробізнес Сьогодні з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Наприкінці минулого тижня вартість картоплі знаходилася в межах $0.32-0.39 за кг, впритул наблизившись до цін на цю продукцію в Польщі ($ 0.35-0.45 за кг).

Також зазначається, що картопля на українському ринку вже не тільки і 2 рази дорожче, ніж у 2018 році, але й досягла рекордних для цього періоду цінових значень як мінімум за останні п’ять років.

Директорка з розвитку УПОА Катерині Звєрєва зауважила, що в подальшому ціни на картоплю в Україні будуть все ж таки знижуватися.

“З початком масового прибирання картоплі нового врожаю українськими фермерами буде вирівнюватися баланс попиту та пропозиції, що й призведе до деякої стабілізації цінової ситуації на ринку”, – розповіла Звєрєва.

Минулого тижня також виросли ціни на ріпчасту цибулю. За словами Звєрєвої, причиною подорожчання стала холодна дощова погода, що спостерігалася у південних регіонах України, де виробляється основна частка даної продукції.

За підсумками тижня ціни на цибулю в Україні виросли на 8-9% до $ 0.24- 0.28 за кг, хоча до цього безперервно знижувалися з середини липня через проведення активної збиральної кампанії виробниками овочів.