Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні запускають «гарячу лінію» психологічної підтримки для ветеранів

З 23 серпня в Україні запрацює перша професійна «гаряча лінія» психологічної підтримки для ветеранів «Lifeline Ukraine» («Лайфлайн Україна»). Гаряча лінія працюватиме 24/7 за номером 7333. На першому етапі проєкт сфокусується на ветеранах російсько-української війни.

– Це структура, яка діятиме за принципом «рівний рівному», заснована на кращих міжнародних практиках. Більшість команди складатимуть ветерани. Загалом у ній працюватимуть близько 40 фахівців, і зараз ми продовжуємо відбір, – розповів засновник «Lifeline Ukraine» Пол Найленд.

Психологи працюватимуть на лінії за перекладеними протоколами австралійської гарячої лінії «Lifeline Australia», що працює з 1963 року. Про це повідомляють у Полтавській ОДА.

Проєкт неурядовий, але створюється і координуватиметься у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством ветеранів. На тренінгах команду навчатимуть канадська організація Living Works та Ейпріл Натурел, одна зі світових експертів з відкриття гарячих ліній.

«Lifeline Ukraine» частина проекту  – “All4One” Фонду «Східна Європа». Фінансову підтримку надає також Посольство Великої Британії в Україні. Переважно не грошову – також декілька приватних компаній (послуги, захищені мобільні лінії, приміщення тощо).

Надалі групи психологічної підтримки за принципами «рівний рівному» планують запустити і в обласних ветеранських центрах, які створюватиме Міністерство у справах ветеранів.

Нині  в Україні 392 тисячі ветеранів російсько-української війни. Правдивої статистики про кількість самогубств серед них немає.