Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні почали вирощувати кактусову грушу

На півдні України почали вирощувати опунцію або кактусову грушу. Віднедавна в регіоні з’явилося чимало прихильників цієї рослини, бо опунція добре витримує низькі температури. Нині у дикому вигляді її часто можна знайти в Одеській та Херсонській області.

Як пише АгроЮг, ця культура може стати для фермерів початком прибуткового бізнесу. Видання зазначає, що основна складність сільського господарства в південних областях України — це засуха влітку та перепади температур у зимовий період. Проте опунція зовсім невибаглива до умов вирощування. Навіть після тривалої відсутності поливу та після в’янення стебел вона продовжить свій ріст.

Рослина, як зазначають вчені, накопичує у своїх листках-подушечках до 180 т води на гектар. Цього достатньо для утримання, наприклад, біля 5 корів, якщо використовувати опунцію як корм.

Важлива особливість опунції – це можливість рости на маргінальних землях, де утруднено сільськогосподарське виробництво через грунтові, кліматичні та інші ускладнені умови.

За дослідженнями вчених, рослина має здатність очищувати грунти, воду та атмосферу. А ще чудово культивується на засолених грунтах та поглинає з них селен.