Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні об’єднались найбільші молодіжні організації

5 серпня 2019 року в Пластовому вишкільному Центрі у місті Буча відбулись установчі збори Національного українського молодіжного об’єднання (НУМО).

Вперше в історії України об’єднались молодіжні організації із найбільшими мережами осередків. Загалом нова спілка включає 8 всеукраїнських організацій, що разом об’єднують близько 500 осередків по всій України, передбачена також участі в діяльності спілки та її керівних органів для представників понад 300 молодіжних рад, створених в Україні при органах місцевого самоврядування.

До НУМО входять студентські самоврядування більше 160 університетів України, членів Української асоціації студентів – UAS та понад 160 місцевих осередків Пласту. Керівні органи УАС та Пласту ще напередодні, відповідно до своїх статутів, прийняли рішення про входження до спілки.

Засновниками спілки відповідно до рішень своїх керівних органів – стали також й інші всеукраїнські організації, добре відомі серед активної молоді: СУМ в Україні, Фундація Регіональних Ініціатив – ФРІ, Молодіжний Націоналістичний Конгрес – МНК, Національний Альянс. До процесу створення НУМО долучились також дві структури, які виникли вже після Революції Гідності: Асоціація молодіжних центрів України (АМЦУ) та Українська академія лідерства (УАЛ).

Всі вище перелічені молодіжки багато років тісно співпрацювали між собою. Однак до сьогодні взаємодія носила фрагментарний характер. 

Метою спілки є забезпечення представництва та участі молоді в суспільному житті України та світу задля формування ефективної відкритої молодіжної політики. Головне завдання – на початковому етапі діяльності – забезпечити максимальне представництво різних прошарків молоді у формуванні та реалізації державної молодіжної політики.

Підготовка до формального об’єднання тривала майже рік і відбувалася з ініціативи самих організацій. Таким чином українська молодь на практиці реалізовує основні принципи Європейської хартії участі молоді (переглянутої).