Ви тут:
Суспільство Україна 

Узбережжя Азовського моря атакували медузи

У Кирилівці на узбережжі Азовського моря на днях можна було спостерігати навалу медуз. Місцеві жителі розповідають, що вперше за останні роки їх — безліч, і раніше молюсків такого розміру не було. Про це повідомляє “24 канал“.

Вчені пов’язують таке явище з поступовим підвищенням солоності Азовського моря. Якщо така тенденція збережеться, медузи можуть стати звичайними жителями узбережжя Азова.

“На фото, які розміщують зараз в соціальних мережах відпочивальники, зображений корнерот, який є звичайним видом для узбережжя Чорного, Азовського, Середземного і Норвезького морів. Часто зустрічається на узбережжі Атлантичного океану. Корнерот комфортно почуває себе і активно розмножується в діапазоні солоності 14-38 проміле. За останні два роки ми спостерігали підвищення солоності морської води в прибережній зоні Азовського моря, а найвище значення, зафіксоване тут нами, – 14,1 проміле, і воно вже є комфортним для корнерота “, – розповів молодший науковий співробітник науково-дослідного відділу Приазовського парку Вадим Ткаченко.

Чому підвищується солоність Азовського моря? Існує багато гіпотез з цього питання. Найбільш поширеними ймовірними причинами фахівці називають підвищення рівня світового океану, глобальні кліматичні зміни і недостатній стік річок. Правда, спеціалізовані дослідження на цю тему поки не проводили, тому однозначно говорити про які-небудь причинно-наслідкові зв’язки не можна.

За його словами, таке зростання кількості медуз не матиме серйозних наслідків для екосистеми Азовського узбережжя. Правда це може дещо відбитися на чисельності зоопланктону, але в цілому співтовариство планктонних безхребетних не постраждає.

“Все що ми бачимо за останні кілька років — це звичайні збільшення або зменшення чисельності будь-яких конкретних видів або спільнот. Море є складною динамічною системою, де безперервно відбуваються які-небудь зміни, а люди звертають на це увагу тільки тоді, коли їх хтось кусає, хоча все це цілком природно “, – констатував Вадим Ткаченко.