Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У вересні окрім фільму про Стуса “Заборонений” вийде друком однойменна книжка

У вересні у видавництві “Фабула” вийде друком книжка “Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса” Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова. Про це йдеться на сторінці видавництва у Facebook, – повідомляє Українська Літературна газета.

Автори написали сценарій до одноіменного фільму, прем’єра якого відбудеться 5 вересня 2019 року у всіх кінотеатрах країни – “Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса”.

За сюжетом книжки колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати важкохвору жінку, яка у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя.

У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета.